2. Verfahren
Verfahren
Titel: 02.01 Cirkulær it og levetidsforlængende ydelser (DIS)
Beschreibung: SKI udbyder hermed et dynamisk indkøbssystem (herefter Systemet) vedrørende anskaffelse af cirkulært it og levetidsforlængende ydelser. Systemet omfatter én indkøbskategori: cirkulær it og levetidsforlængende ydelser. Ved alle konkrete anskaffelser i Systemet, anvendes tildelingskriteriet "Pris". Det er frivilligt for alle SKI’s kunder, som fremgår af Bilag B.1 Kundeliste, at gøre brug af Systemet, når de skal anskaffe cirkulær it og levetidsforlængende ydelser.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: SKI udbyder et dynamisk indkøbssystem, 02.01 Cirkulært it og levetidsforlængende ydelser. Ansøgninger om optagelse i systemet modtaget inden ansøgningsfristen, vil blive behandlet inden for senest 15 arbejdsdage efter ansøgningsfristen. Ansøgninger om optagelse i systemet som modtages efter ansøgningsfristen, vil blive behandlet i løbet af 10 arbejdsdage, medmindre særlige forhold gør sig gældende jf. udbudslovens § 104, stk. 5 og 6 i relation til mulighed for at forlænge perioden for vurdering af ansøgninger.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30121000 Fotokopiergeräte und Thermokopiergeräte, 30121100 Fotokopierer, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 30211000 Zentralrechner, 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 30213200 Tablettcomputer, 30213300 Tischcomputer, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30231000 Computerbildschirme und Konsolen, 30232000 Peripheriegeräte, 30232100 Drucker und Plotter, 30232110 Laserdrucker, 30232120 Nadeldrucker, 30232130 Farbgrafikdrucker, 30232150 Tintenstrahldrucker, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233100 Computerspeichereinheiten, 30234000 Speichermedien, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30237100 Teile für Computer, 30237200 Computerzubehör, 30237270 Koffer und Taschen für tragbare Computer, 30237400 Datenerfassungszubehör, 30237410 Computermäuse, 30237460 Computertastaturen, 32250000 Mobilfunkgeräte, 48800000 Informationssysteme und Server, 48820000 Server, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72100000 Hardwareberatung, 72500000 Datenverarbeitungsdienste, 72590000 Computer-Fachdienste, 72600000 Computerunterstützung und -beratung, 72610000 Computerunterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0000