See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum (1)
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af genbrugshjælpemidler, som ikke er omfattet af SKI 50.98 eller 50.99, til Kommunerne i Vestegnens Indkøbsforum. Udbuddet er opdelt i følgende delaftaler: 1. Delaftale – Ergonomiske stole herunder; Arbejdsstole og ståstøttestole 2. Delaftale – Mobil personløfter 3. Delaftale – Mobil ståløfter og tilhørende sejl 4. Delaftale – Stationær personløfter 5. Delaftale – Sejl 6. Delaftale – Forflytningsplatform
Interne Kennung: S2023-21197
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ordregiver offentliggør en udbudsbekendtgørelse, og alle virksomheder kan afgive tilbud
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Ergonomiske stole - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 1. - Ergonomiske stole herunder; Arbejdsstole, ståstøttestole samt tilbehør.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Optioner på 2 x 1 år
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Mobil personløfter - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 2: Mobil personløfter samt tilbehør
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Mobil ståløfter og tilhørende sejl - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 3: Mobil ståløfter og tilhørende sejl.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Stationær personløfter - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 4: Stationær personløfter samt tilbehør
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Sejl - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 5: Sejl.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Forflytningsplatform - Udbud af Genbrugshjælpemidler - Vestegnens Indkøbsforum
Beschreibung: Delaftale 6: Forflytningsplatform
Interne Kennung: 6