2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende massage og fysioterapi
Beschreibung: Styrelsen for International Rekruttering og Integration (SIRI) er en styrelse under Udlændinge- og Integrationsministeriet. SIRI understøtter uddannelsesinstitutioners og virksomheders rekruttering af velkvalificere de udenlandske medarbejdere og studerende. SIRI sikrer EU-borgere nem og hurtig adgang til Danmark. Derudover rådgiver SIRI kommuner og andre aktører om modtagelse, integration og forebyggelse, så udlændinge kan lykkes i det danske samfund. Der er i alt ca. 500 ansatte i SIRI. I 2024 fik SIRIs ansatte i alt 971 massagebehandlinger, som viser, at der er stor interesse og behov for denne type ydelser.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98333000 Massagedienste
5. Los
Los: LOT-0000