2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedr. levering af radioudstyr og tilbehør til SINE-terminaler
Beschreibung: Rigspolitiet udbyder en rammeaftale vedr. levering af radioudstyr og tilbehør til SINE-terminaler. Politiet anvender radioenheder til kommunikation indbyrdes mellem aktive betjente og mellem aktive betjente og vagtcentralen. Radioenhederne - i daglig tale kaldet SINE-terminaler – anvendes i kombination med diverse udstyr og tilbehør. Rammeaftalen er opdelt i følgende tre delaftaler: - Delaftale 1: Standard radioudstyr - Delaftale 2: Taktisk radioudstyr - Delaftale 3: Covert radioudstyr For yderligere omkring opdeling henvises til udbudsmaterialet. Delaftalerne er uafhængige af hinanden og tilbudsgiver kan afgive tilbud på én eller flere af delaftalerne. Hver delaftale indgås med én leverandør. For yderligere henvises til udbudsbetingelsernes punkt 1.5.4. Udbuddet gennemmeføres også på vegne af Styrelsen for Danmarks Fængsler, som kan rekvirere på delaftale 1 – Standard radioudstyr. For yderligere henvises til udbudsmaterialet. Tilbudsgiver bedes være opmærksom på, at der skal indleveres vareprøver i forbindelse med tilbudsafgivelse.
Vorherige Bekanntmachung: 677356-2025
Vorherige Bekanntmachung: 201098-2026
Interne Kennung: 2025-194875
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32551000 Telefonkabel und zugehörige Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Standard radioudstyr
Beschreibung: Politiet anvender radioenheder til kommunikation indbyrdes mellem aktive betjente og mellem aktive betjente og vagtcentralen. Radioenhederne - i daglig tale kaldet SINE-terminaler – anvendes i kombination med diverse udstyr og tilbehør. Delaftale 1 omfatter levering af standard radioudstyr og tilbehør, herunder bl.a. cleartube-sæt, headset, PTT, mikrofon, batterier, bæretasker m.m. For yderligere henvises til udbudsmaterialet, herunder særligt Bilag 1: Kravspecifikation med løsningsbeskrivelse for delaftale 1. Tilbudsgiver bedes være opmærksom på, at der skal indleveres vareprøver i forbindelse med tilbudsafgivelse.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Taktisk radioudstyr
Beschreibung: Politiet anvender radioenheder til al kommunikation indbyrdes mellem aktive betjente og mellem aktive betjente og vagtcentralen. Radioenhederne - i daglig tale kaldet SINE-terminaler – anvendes i kombination med diverse udstyr og tilbehør. Delaftale 2 omfatter levering af taktisk radioudstyr og tilbehør, herunder bl.a. kontrolenheder, headset, trådløst PTT m.m. For yderligere henvises til udbudsmaterialet, herunder særligt Bilag 1: Kravspecifikation med løsningsbeskrivelse for delaftale 2. Tilbudsgiver bedes være opmærksom på, at der skal indleveres vareprøver i forbindelse med tilbudsafgivelse.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Covert radioudstyr
Beschreibung: Politiet anvender radioenheder til al kommunikation indbyrdes mellem aktive betjente og mellem aktive betjente og vagtcentralen. Radioenhederne - i daglig tale kaldet SINE-terminaler – anvendes i kombination med diverse udstyr og tilbehør. Delaftale 3 omfatter levering af covert radioudstyr og tilbehør, herunder bl.a. trådløse øresnegle, enhed for tilslutning af trådløse øresnegle, samt trådløs PTT m.m. For yderligere henvises til udbudsmaterialet, herunder særligt Bilag 1: Kravspecifikation med løsningsbeskrivelse for delaftale 3. Tilbudsgiver bedes være opmærksom på, at der skal indleveres vareprøver i forbindelse med tilbudsafgivelse.
Interne Kennung: 4-3