306461-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Ochrona ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w 2025 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w 2025 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z ochroną ekosystemów Babiogórskiego Parku Narodowego w roku 2025 w ramach realizacji planów rzeczowo – finansowych: cięcia przebudowy, pielęgnacyjne i sanitarne „C”, hodowla lasu „H”, ochrona ekosystemów leśnych przed czynnikami biotycznymi i abiotycznymi „O”, remont dróg „R”, udostępnienie parku dla turystyki „T”, ochrona lądowych ekosystemów nieleśnych "ON". 4.2. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku nr 1 do SWZ. 4.3. Ze względów przyrodniczych rozmiar zadań wskazany w załączniku nr 1 do SWZ ma charakter szacunkowy i może zostać zmieniony. W przypadku prac związanych z pozyskaniem Zamawiający dopuszcza zwiększenie rozmiaru rzeczowego (masy drewna) wynikającego z zaokrągleń przy końcowym odbiorze prac. 4.5. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów Część II – O.O. Sokolica Część III – O.O. Orawa 4.6. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Realizacja poszczególnych Części będzie się odbywała na obszarze Obwodów Ochronnych właściwych dla danej części.
Vorherige Bekanntmachung: 6483-2025
Interne Kennung: ZP-1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie zostało podzielone na części. Oferty można składać na jedną, kilka lub na wszystkie części. Zamawiający nie ogranicza liczby części na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów.
Beschreibung: Obwód ochronny Cyl: Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 1000 m3 Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 1000 m3 Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 48 rbg Pielęgnowanie upraw i odnowień naturalnych - usuwanie roślin przeszkadzających w rozwoju upraw i odnowień naturalnych za pomocą kosy ręcznej lub sierpa 0,82 ha Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate 8,50 ha Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 100 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 10 mtg Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 150 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 5 mtg Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew. Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi 60 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 8 mtg Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. - 45 mtg Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych - 10 mtg Remont mostu ( w razie potrzeby - awaria) - 40 rbg, 20 mtg. Remont mostu w oodz. 68a (5,5mx4,5m) - 50 rbg, 8 mtg Remont mostu w oddz. 13a (9mx3,2m) - 70 rbg, 10 mtg Remont mostu Dolny Płaj w oddz. 13a (6mx3,5m) - 55 rbg, 8 mtg Remont mostu w oddz. 13a (4mx3,5m) - 40 rbg, 3 mtg Remont mostu na drodze zrywkowej , oddz. 81a (6,5m*4,0m) - 48 rbg, 6 mtg Remont mostu na Dolnym Płaju w oddz. 12a (5,0m*3,5m) - 32 rbg, 4 mtg Remont mostu na Dolnym Płaju w oddz. 12b (3,0m*3,0m) - 20 rbg, 2 mtg Remont mostu na Dolnym Płaju w oddz. 13a (5,5m*3,5m) - 32 rbg, 4 mtg Remont mostu na Dolnym Płaju w oddz. 13a (5,0m*3,7m) - 36 rbg, 4 mtg Obwód ochronny Stonów: Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 850 m3 Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 850 m3 Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 48 rbg Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate 0,89 ha Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 130 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 5 mtg Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi 50 rbg Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. 15 mtg Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych 25 mtg Prace dodatkowe - drobne naprawy, mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych (wg potrzeb) 40 rbg
Interne Kennung: Część I – O.O. Cyl, O.O. Stonów.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – O.O. Sokolica.
Beschreibung: Obwód ochronny Sokolica: Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 2000 m3 Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 2000 m3 Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 48 rbg Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate 13,33 ha Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 150 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 5 mtg Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi 80 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz operatorem 15 mtg Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. - 18 mtg Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych 30 mtg Prace dodatkowe - drobne naprawy, mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych (wg potrzeb) 250 rbg Prace dodatkowe sprzętem mechanicznym (dylówka w oddz. 32b) 25 mtg
Interne Kennung: Część II – O.O. Sokolica.
Los: LOT-0003
Titel: Część III – O.O. Orawa.
Beschreibung: Obwód ochronny Orawa: Cięcia sanitarne. Ścinka i wyróbka sortymentów 1810 m3 Cięcia sanitarne. Zrywka drewna 1810 m3 Ścinka drzew do mineralizacji 30 m3 Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 50 rbg Korowanie drewna do mineralizacji 30,00 m3 Zabezpieczanie upraw i odnowień naturalnych przed zgryzaniem przez jeleniowate 17,58 ha Dodatkowe prace rozliczane godzinowo 130 rbg Prace z użyciem sprzętu mechanicznego wraz z operatorem 5 mtg Utrzymanie drożności letnich i zimowych szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych, w szczególności przecinanie i usuwanie powalonych drzew, Zapobieganie i eliminacja zagrożeń w drzewostanach, w tym związanych z bezpieczeństwem ludzi 50 rbg Czyszczenie rowów wzdłuż dróg ppoż., czyszczenie punktów poboru wody do celów ppoż. 30 mtg Czyszczenie rowów przy drogach leśnych i wzdłuż szlaków zrywkowych 25 mtg Prace dodatkowe - drobne naprawy, mostów, sączków, dróg i szlaków zrywkowych (wg potrzeb) 80 rbg Odkrzaczanie i usuwanie drzew. Wycięcie drzew i krzewów na fragmencie pastwiska o powierzchni 0,60 ha w oddz. 101d. Utylizacje gałęzi i pni, przesunięcie na wskazane miejsce 64 rbg
Interne Kennung: Część III – O.O. Orawa.