2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog vedrørende udbygning af Roskilde Idrætspark
Beschreibung: Som forberedelse til et kommende udbud af en ønsket udbygning af Roskilde Idrætspark, ønsker Roskilde Kommune at gennemføre en markedsdialog med mulige leverandører. Denne bekendtgørelse er en invitation til markedet om at tilkendegive interesse for at deltage i markedsdialogen. In preparation for an upcoming tender for the planned expansion of Roskilde Sports Park, the City of Roskilde wishes to conduct a market dialogue with potential suppliers. This notice serves as an invitation to the market to express interest in participating in the market dialogue.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten