2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Świnna w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych , położonych na terenie Gminy Świnna w 2025 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, do instalacji regionalnej lub instalacji zastępczej do obsługi regionu zgodnie z zapisami: -Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2024r. poz. 399), -Ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. z 2023r., poz. 1587 z późn.zm.), -Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024r., poz. 54 z późn. zm), -Ustawy z dnia 6 marca 2018r. Prawo Przedsiębiorców (Dz.U. z 2024r., poz. 236) -Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r., poz. 122), -Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021r. w sprawie sposobu obliczenia poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021r., poz. 1530), -Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017r., poz. 2412), -Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. Z 2020r., poz. 10), - Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz.U. 2009r., nr 104 poz. 868), -Plan Gospodarki Odpadami dla województwa śląskiego – Uchwała Nr V/37/7/2017 z dnia 24 kwietnia 2017r. Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie przyjęcia Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2023-2028 (kontynuacja Pgowś2022), A także: -Uchwały Nr VII/48/24 Rady Gminy Świnna z dnia 3 października 2024 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Świnna, -Uchwały Nr VII/49/24 Rady Gminy Świnna z dnia 3 października 2024 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę, Wykonawca zobowiązany jest do śledzenia ewentualnych zmian w wyżej wymienionych przepisach oraz nowo wprowadzanych i stosować je na bieżąco. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, przez które Zamawiający rozumie nieruchomość , na której prowadzona jest np. działalność gospodarcza, społeczna, publiczna, a także budynki letniskowe oraz budynki wykorzystywane do celów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz cmentarze. Z budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza obierane będą tyko odpady w ilości zadeklarowanej. 3) Wyposażenia nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz budynków rekreacyjno-wypoczynkowych w pojemniki do zbiórki bioodpadów, worki na odpady segregowane. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ. 3. Wymogi dotyczące zatrudniania pracowników. a) Stosownie do art. 95 ust 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę, przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy, na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (t. j. Dz.U. z 2024r. poz. 878), osoby wykonujące podstawowe czynności techniczne, takie jak: wywóz odpadów, kwalifikowani jako pracownicy fizyczni. c) Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji obowiązku, o którym mowa powyżej , sposobu weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcję z tytułu niespełnienia wymagań, zostały określony w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. 4. Wykonawca oświadcza , iż znane mu są obowiązki wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 ze zm.). W przypadku , kiedy Wykonawca będzie wykorzystywał do realizacji zadania pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o ruchu drogowym w ilości co najmniej 5 pojazdów, zobowiązany będzie do przedłożenia Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia wykorzystywania ww. ilości pojazdów, wykazu pojazdów samochodowych z napędem elektrycznym i napędzanych gazem ziemnym.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001