3071-2026 - Ergebnis
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie mienia, OC i ubezpieczenia komunikacyjne dla MPO Sp. z o. o. w Krakowie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie mienia, OC i ubezpieczenia komunikacyjne dla MPO Sp. z o. o. w Krakowie
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest: − ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (ALL RISKS); − ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; − ubezpieczenie maszyn i urządzeń od uszkodzeń od awarii (MB); − ubezpieczenie maszyn budowlanych; − ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, użytkowania mienia oraz wprowadzania produktu do obrotu; − ubezpieczenie OC przedsiębiorcy prowadzącego usługowo księgi rachunkowe; − ubezpieczenie OC z tytułu negatywnych skutków w środowisku; −obowiązkowe ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych; − ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego; − ubezpieczenie Autocasco; − ubezpieczenie ASSISTANCE. 2. Opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki: − Program Ubezpieczenia zał. nr 1 a); − Raport szkód majątkowych zał. nr 1 b) 1; − Raport z ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej zał. nr 1 b) 2; − Raport z ubezpieczeń komunikacyjnych zał. nr 1 b) 3; − Certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania JAKOŚĆ* ŚRODOWISKO nr JS-180/9/2025 zał. nr 1 c); − Kwestionariusz do oceny ryzyka ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z przedostaniem się niebezpiecznych substancji do powietrza, wody lub gruntu oraz kosztów związanych z usunięciem, oczyszczaniem i utylizacją jakichkolwiek zanieczyszczeń zał. nr 1 d); − Wykaz lokalizacji i składników mienia zał. nr 2 a); − Mapy sytuacyjne lokalizacji obiektów przy ul. Nowohuckiej zał. nr 2 b); − Mapy sytuacyjne lokalizacji obiektów przy ul. Krzemienieckiej zał. nr 2 c); − Mapy sytuacyjne lokalizacji obiektów przy ul. Barskiej zał. nr 2 d); − Mapy sytuacyjne lokalizacji obiektów przy ul. Jeżynowej zał. nr 2 e); − Mapy sytuacyjne lokalizacji obiektów przy ul. Igołomskiej zał. nr 2 f); − Wykaz środków transportu (taboru samochodowego) zał. nr 3). Uwaga !!! Zamawiający informuje, iż Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie jest podmiotem ochrony ludności zgodnie z zarządzeniem nr 2016/2025 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 26 sierpnia 2025 r. w sprawie wyznaczenia jako podmioty ochrony ludności jednoosobowe spółki miasta Krakowa do realizacji zadań ochrony ludności lub obrony cywilnej. W związku z powyższym: − Zamawiający udostępni Wykonawcy treść zał. 1a) – 3) do SWZ na jego pisemny wniosek po uprzednim podpisaniu oświadczenia o zachowanie w poufności przekazanych danych. − Zamawiający działając zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp udostępni Wykonawcy do wglądu w siedzibie Zamawiającego dokumenty dotyczące zabezpieczeń p.poż. i przeciwkradzieżowych (dokumenty formalno – prawne, instrukcje) po uprzednim podpisaniu oświadczenia o zachowanie w poufności przekazanych danych. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w poufności treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tj. Dz.U. 2024 poz. 838). Ww. wnioski należy przesyłać na adres: beata.wolnik@mpo.krakow.pl. 3. Wizja lokalna (lustracja ryzyka): Zamawiający działając zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Pzp żąda aby Wykonawcy odbyli wizję lokalną (dokonali lustracji ryzyka) na terenie obiektów zlokalizowanych: - przy ul. Nowohuckiej 1 i 1 D, - przy ul. Krzemienieckiej 40; - przy ul. Igołomskiej 17A; których dotyczy przedmiot niniejszego zamówienia. Wizja lokalna rozpocznie się w dniu 22.10.2025 r. o godz. 10:00 od obiektów zlokalizowanych w Krakowie przy ulicy Nowohuckiej 1 i 1D (zbiórka przy portierni). Następnie przedstawiciele Zamawiającego i Wykonawcy udadzą się do obiektów zlokalizowanych przy ul. Igołomska 17 A i obiektów zlokalizowanych przy ul Krzemienieckiej 40. Pracownicy Zamawiającego oprowadzą Wykonawców po terenie obiektów objętych przedmiotem zamówienia. Powyższa wizja lokalna ma charakter obligatoryjny tzn. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 18 ustawy Pzp jeśli Wykonawca nie odbył wymaganej wizji. Podczas ww. wizji przedstawiciele Zamawiającego nie będą udzielać odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Odpowiedzi na zapytania będą udzielane zgodnie z art. 284 ustawy Pzp. Koszty dokonania wizji lokalnej (dojazd, ewentualne zakwaterowanie) poniesie Wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest zwrócić się pisemnie (z min. 2 - dniowym wyprzedzeniem) do przedstawiciela Zamawiającego na adres email: beata.wolnik@mpo.krakow.pl w dniach od poniedziałku do piątku, od godz. 800 do godz. 1400, informując o chęci uczestnictwa w ww. wizji. W treści zgłoszenia Wykonawca zobowiązany jest podać pełną nazwę firmy oraz imiona i nazwiska osób, które będą uczestniczyły w wizji (nie więcej niż dwie osoby od każdego z Wykonawców). Zamawiający po odbyciu przez Wykonawcę wizji przekaże mu potwierdzenie uczestnictwa w wizji, wystawione na dane zawarte w zgłoszeniu, które to potwierdzenie Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty. 4. Termin realizacji zamówienia: Termin realizacji zamówienia: Zamówienie podstawowe - od 01. 04. 2026 r. do dnia 31. 03. 2027 r. (12 miesięcy) Zamówienie objęte prawem opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp - od 01. 04. 2027 r. do dnia 31. 03. 2028 r. (12 miesiące). Zamawiający w dniu 02.10.2026 r. przeprowadzi audyt z realizacji przedmiotu umowy z Wykonawcą pod kątem aktualizacji potrzeb ubezpieczeniowych Zamawiającego, oceny jakości usług ubezpieczeniowych świadczonych przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego, a wynik powyższego audytu stanowić będzie podstawę do skorzystania lub nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa powyżej. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31. 12. 2026 r. 5.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp szczegółowe informacj
Vorherige Bekanntmachung800818-2025
Interne KennungTZ/TT/25/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66513000 Rechtsschutz- und Allgefahrenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie objęte prawem opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp - od 01. 04. 2027 r. do dnia 31. 03. 2028 r. (12 miesiące). Zamawiający w dniu 02.10.2026 r. przeprowadzi audyt z realizacji przedmiotu umowy z Wykonawcą pod kątem aktualizacji potrzeb ubezpieczeniowych Zamawiającego, oceny jakości usług ubezpieczeniowych świadczonych przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego, a wynik powyższego audytu stanowić będzie podstawę do skorzystania lub nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa powyżej. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31. 12. 2026 r.