2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: „Przebudowa mnicha i odbudowa trzech urządzeń piętrzących na trzech zbiornikach retencyjnych w Leśnictwie Kalina”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: „Przebudowa mnicha i odbudowa trzech urządzeń piętrzących na trzech zbiornikach retencyjnych w Leśnictwie Kalina” 2) W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dwóch zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. 3) Opracowania wykonane w ramach zamówienia będą dotyczyć następujących obiektów : Lp. Rodzaj obiektu Działka ewidencyjna Obręb ewidencyjny Gmina Wydzielenie 1. Grobla z mnichem 8333/1 0002 Dziembowo 035 Kaczory Ob. wiejski 635 f 2. Grobla z przepustem 8332 0002 Dziembowo 035 Kaczory Ob. wiejski 634 h 3. Grobla z przepustem 8332 0002 Dziembowo 035 Kaczory Ob. wiejski 634 h 4. Grobla z przepustem 8346/1 0002 Dziembowo 035 Kaczory Ob. wiejski 650 d 4) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac: a) Sporządzenie wstępnej koncepcji projektowej zadań (1 egz.), polegającej na: − określeniu parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, − wskazaniu optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, − sporządzeniu obliczeń hydrologicznych przed przystąpieniem do projektu, − sporządzeniu założeń projektowych obiektów. b) Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno - użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r., w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2021 r, poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót; c) Wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; d) Wykonanie kosztorysów inwestorskich; e) Wykonanie wzorów kosztorysów ofertowych; f) Wykonanie przedmiarów robót; g) Sporządzenie operatu wodno - prawnego, zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2025 r. poz. 960 ze zmianami); h) Sporządzenie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia – 5 egz. i/lub raportu oddziaływania na środowisko oraz streszczenie raportu w języku nie specjalistycznym (o ile będzie wymagane) – 5 egz.; i) Sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej w skali 1:500 oraz mapy sytuacyjno-wysokościowej (o ile będzie wymagane); j) W ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest wziąć udział w przygotowaniu i prowadzeniu postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją, w szczególności przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert; k) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 725) polegające w szczególności na: - czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski polegający na osobistej obecności Wykonawcy na terenie budowy (w miejscu wykonywania robót budowlanych w oparciu o Dokumentację projektową ) według potrzeb wynikających z postępu robót, na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub drogą mailową, na 3 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót objętych zamawianą dokumentacją do ich zakończenia i oddania ich do użytkowania. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę − uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu. l)Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wymagane decyzje, opinie i zgłoszenia w imieniu Zamawiającego zgodnie z SWZ Opracowanie wstępnej koncepcji projektowej (realizacji zadania) podlegać będzie uzgodnieniu z Zamawiającym. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego wchodzić będą przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego. Przedstawienia wstępnej koncepcji projektowej należy dokonać w terminie do 30 dni licząc od dnia zawarcia umowy
Vorherige Bekanntmachung: 71989-2026
Interne Kennung: SA.270.2.1.2026.KW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322300 Planungsleistungen für Brücken, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht, 71322300 Planungsleistungen für Brücken
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 441 ustawy PZP.