See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Roskilde kommune - Forsikringsudbud
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker tilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: Bygnings-, Løsøre-, Entreprise- og All-risksforsikringer, Delaftale 2: Transportforsikring, Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring, Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring, Delaftale 5: Arbejdsskadeforsikring - katastrofedækning, Delaftale 6: Netbank forsikring, Delaftale 7: Søfartøj forsikring, Delaftale 8: Passageransvarsforsikring og Delaftale 9 Patientskadeforsikring. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2027.
Interne Kennung: 200415434
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66514150 Schiffsversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Bygning-, Løsøre-, Entreprise- og All-risksforsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygning-, Løsøre-, Entreprise- og All-risksforsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Transportforsikring
Beschreibung: Rosklide kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Transportforsikring.
Interne Kennung: 2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 3-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Arbejdsskadeforsikring - katastrofedækning
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring - katastrofedækning.
Interne Kennung: 5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tilbud på fuld arbejdsskadeforsikring
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Netbank forsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Netbank forsikring.
Interne Kennung: 6-5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Søfartøjsforsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Søfartøjsforsikring.
Interne Kennung: 7-6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514150 Schiffsversicherungen
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 8: Passageransvarsforsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring.
Interne Kennung: 8-7
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 9 Patientskade forsikring
Beschreibung: Roskilde kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientskade forsikring.
Interne Kennung: 9-8