30750-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie i dostarczenie dokumentacji do projektów planów ochrony oraz projektów planów ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego, Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa i Ińskiego Parku Krajobrazowego wraz z uczestnictwem w opiniowaniu i uzgodnieniach tych projektów.”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostarczenie przez Wykonawcę Zamawiającemu po przeprowadzeniu wymaganych konsultacji, dokumentacji do projektów planów ochrony oraz projektów planów ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego, Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa i Ińskiego Parku Krajobrazowego wraz z uczestnictwem w opiniowaniu i uzgodnieniach tych projektów. 2. Wspólny słownik zamówień (CPV): Główny kod CPV: 9070000-4 – Usługi środowiska naturalnego Dodatkowe kody CPV: 90710000-7 – Zarządzanie środowiskiem naturalnym; 90712000-1 – Planowanie środowiska naturalnego; 90712400-5 - Usługi planowania strategii zarządzania zasobami naturalnymi lub ich ochrony; 90720000-0 – Ochrona środowiska; 73110000-6 – Usługi badawcze. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, na jedną lub większą liczbę części. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy, przy czym Wykonawca składający ofertę na większą liczbę części powinien posiadać potencjał techniczny i osobowy, gwarantujący ich należyte, w tym terminowe wykonanie. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy (3) części zgodnie z poniższym: 1) Część 1/Zadanie 1 – sporządzenie planu ochrony Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa; 2) Część 2/Zadanie 2 – sporządzenie planu ochrony Ińskiego Parku Krajobrazowego; 3) Część 3/Zadanie 3 – sporządzenie planu ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 11 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 8. Wymóg zatrudnienia w oparciu o umowę̨ o pracę. 1) Stosownie do art. 95 ust.1 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę̨ lub Podwykonawcę̨ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - Prace biurowe związane z kompletowaniem przedmiotu zamówienia. 2) Zatrudnienie, o którym mowa w pkt 1, powinno trwać́ przez cały okres wykonywania czynności, których dotyczy. 3) Zatrudnienie, o którym mowa pkt 1, dotyczy wyłącznie osób wykonujących bezpośrednio ww. prace. Nie dotyczy osób, które kierują̨ wykonywaniem ww. prac przez inne osoby. 4) Wymagania w zakresie sposobu udokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę̨ tych wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia szczegółowo określone zostały we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung541935-2025
Interne KennungIII.SP.753.1.2025.KD.AD
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i n. ustawy PZP. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy PZP. 3. Zgodnie z przepisem art. 139 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, to jest oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Przedmiotowe Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Oświadczenie, o których mowa w ust. 1, stanowi dowód, potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 3. Instrukcja wypełniania formularza JEDZ znajduje się̨ na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolityeuropejskidokumentzamowienia UWAGA: 1) Zamawiający udostępnia Wykonawcom wygenerowany z serwisu eESPD plik xml JEDZ. Dane z utworzonego w ten sposób pliku xml Wykonawca może zaimportować celem stworzenia własnego dokumentu JEDZ. Formularz wstępnie przygotowany przez Zamawiającego zawiera tylko pola przez niego wskazane niezbędne do wypełnienia. W przypadku gdy Wykonawca korzysta z możliwości samodzielnego utworzenia nowego formularza JEDZ (lub edytowalnej wersji formularza zamieszczonej na stornach Urzędu Zamówień Publicznych) aktywne są wszystkie pola formularza. Zamawiający zaleca wypełnić JEDZ w zakresie wymaganym przez Zamawiającego do niniejszego postępowania i podpisać kwalifikowane podpisem elektronicznym. Przy wszystkich podstawach wykluczenia domyślnie zaznaczona jest odpowiedź przecząca. Po zaznaczeniu odpowiedzi twierdzącej wykonawca ma możliwość́ podania szczegółów, a także opisania ewentualnych środków zaradczych podjętych w ramach tzw. samooczyszczenia. 2) Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przedmiotowe oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia składa każdy z Wykonawców. 3) Oświadczenie Wykonawcy/ każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną/podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zawarte jest w podstawach wykluczenia o charakterze krajowym tj. w JEDZ w części III w pkt. D. Oświadczenie Wykonawcy/ każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną/podmiotu udostępniającego zasoby – o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111 z 8.4.2022) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 4) Zamawiający zwraca uwagę, że w przekazanym w formacie xml. nie będzie znajdowała się informacja o rodzaju procedury (Informacje na temat postępowania o udzielenie zamówienia/ Rodzaj procedury), gdyż narzędzie do wypełniania formularza nie zapisuje danych przygotowanych w tym zakresie przez Zamawiającego (Wykonawca po zaimportowaniu pliku znajdzie w tym zakresie informację „Nie określono”). Zaleca się aby Wykonawca wybrał z rozwijanej listy rodzaj procedury: „Procedura otwarta”. Ponadto Zamawiający nie wymaga aby w formularzu JEDZ był wskazany numer ogłoszenia o zamówieniu. 5) Udostępniony plik xml, wraz z instrukcją jego pobrania i metodyki wypełnienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement, 90712000 Umweltplanung, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen, 90720000 Umweltschutz, 73110000 Forschungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelSporządzenie planu ochrony Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostarczenie przez Wykonawcę Zamawiającemu po przeprowadzeniu wymaganych konsultacji, dokumentacji do projektów planów ochrony oraz projektów planów ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego, Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa i Ińskiego Parku Krajobrazowego wraz z uczestnictwem w opiniowaniu i uzgodnieniach tych projektów. 2. Wspólny słownik zamówień (CPV): Główny kod CPV: 9070000-4 – Usługi środowiska naturalnego Dodatkowe kody CPV: 90710000-7 – Zarządzanie środowiskiem naturalnym; 90712000-1 – Planowanie środowiska naturalnego; 90712400-5 - Usługi planowania strategii zarządzania zasobami naturalnymi lub ich ochrony; 90720000-0 – Ochrona środowiska; 73110000-6 – Usługi badawcze. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, na jedną lub większą liczbę części. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy, przy czym Wykonawca składający ofertę na większą liczbę części powinien posiadać potencjał techniczny i osobowy, gwarantujący ich należyte, w tym terminowe wykonanie. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy (3) części zgodnie z poniższym: 1) Część 1/Zadanie 1 – sporządzenie planu ochrony Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa; 2) Część 2/Zadanie 2 – sporządzenie planu ochrony Ińskiego Parku Krajobrazowego; 3) Część 3/Zadanie 3 – sporządzenie planu ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 11 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) wraz z załącznikami. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 8. Wymóg zatrudnienia w oparciu o umowę̨ o pracę. 1) Stosownie do art. 95 ust.1 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę̨ lub Podwykonawcę̨ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - Prace biurowe związane z kompletowaniem przedmiotu zamówienia. 2) Zatrudnienie, o którym mowa w pkt 1, powinno trwać́ przez cały okres wykonywania czynności, których dotyczy. 3) Zatrudnienie, o którym mowa pkt 1, dotyczy wyłącznie osób wykonujących bezpośrednio ww. prace. Nie dotyczy osób, które kierują̨ wykonywaniem ww. prac przez inne osoby. 4) Wymagania w zakresie sposobu udokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę̨ tych wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia szczegółowo określone zostały we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ
Interne KennungCzęść 1/Zadanie 1
LosLOT-0002
TitelSporządzenie planu ochrony Ińskiego Parku Krajobrazowego
Interne KennungCzęść 2/Zadanie 2
LosLOT-0003
TitelSporządzenie planu ochrony dla Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z Parkiem Krajobrazowym Ujście Warty w granicach województwa zachodniopomorskiego.
Interne KennungCzęść 3/Zadanie 3