See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa licencji i urządzeń do zabezpieczenia ruchu sieciowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa licencji i urządzeń do zabezpieczenia ruchu sieciowego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia (OPZ)”.
Vorherige Bekanntmachung: 214242-2025
Interne Kennung: BF-2.262.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z unieważnieniem postępowania na zakup i dostawę licencji i urządzeń do zabezpieczenia ruchu sieciowego (nr. BF-2.262.2.2025), z uwagi na to, że jedyna złożona oferta podlegała odrzuceniu, zachodzi pilna potrzeba powtórzenia postępowania i skrócenia terminu składania ofert. Ww. zakup jest niezbędny do zabezpieczenia sieci teleinformatycznej. Należy pilnie przedłużyć posiadane subskrypcje w celu zapewnienia maksymalnej ochrony. Dzięki bieżącej aktualizacji i dostępności do najnowszych baz danych zapora sieciowa może filtrować i blokować niedozwolony ruch, realizować polityki bezpieczeństwa zdefiniowane przez administratora sieci. Dzięki aktualizacji można zminimalizować ryzyko zagrożeń sieciowych do minimum. Wyznaczenie terminu składania ofert bez jego skrócenia, wydłużyłby czas na udzielenie zamówienia w tak ważnym obszarze jakim jest cyberbezpieczeństwo. W pierwotnym postepowaniu wpłynął jeden wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia, co w ocenie Zamawiającego, jednoznacznie potwierdza, że zamówienie jest nieskomplikowane i niebudzące wątpliwości. Zamawiający uwzględnił treść odpowiedzi na wniosek Wykonawcy w nowej specyfikacji. Nie wpłynęły również wnioski o przedłużenie terminu składania ofert. W ocenie Zamawiającego wskazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001