See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aankondiging vrijwillige transparantie grondwatermeetnet
Beschreibung: Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (HHSK) en Dent bv hebben een overeenkomst voor het beheer van het grondwatermeetnet KIJK, aanbesteed eind 2022 voor 2023–2025 met een verlengingsoptie tot 2026. Na deze periode eindigt de overeenkomst definitief. Het meetnet is cruciaal voor de monitoring van project KIJK. De waarde zit vooral in de verwerking en interpretatie van meetdata in samenhang met historische gegevens en projectspecifieke kennis. Deze werkwijze is in de afgelopen jaren door de huidige beheerpartij ontwikkeld en is niet overdraagbaar. Daardoor ontbreekt mededinging om technische redenen; een wisseling van opdrachtnemer zou leiden tot verlies van continuïteit en technische consistentie. Project KIJK heeft langere doorlooptijd dan oorspronkelijk voorzien naar verwachting t/m 2031, waarin het grondwatermeetnet noodzakelijk blijft. 700.000 EUR
Interne Kennung: 2026.05438, dossier A0212
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: De opdracht betreft het beheer en de exploitatie van het grondwatermeetnet binnen het dijkversterkingsproject KIJK. De dienstverlening omvat het operationeel houden van het meetnet, het verzamelen, valideren en verwerken van grondwatermeetgegevens en het analyseren en interpreteren van deze gegevens. De werkzaamheden bestaan uit het beheren en onderhouden van het meetnet, het borgen van de continuïteit en kwaliteit van de meetdata en het analyseren en interpreteren van meetreeksen in samenhang met historische data en projectspecifieke kennis van de ondergrond. De meetdata en de interpretatie daarvan vormen een essentieel onderdeel van de technische onderbouwing, risicobeheersing en besluitvorming binnen het project KIJK. HHSK is voornemens de opdracht op grond van artikel 2.32 lid 1 sub b AW2012 te gunnen aan Dent b.v. via de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging. Het grondwatermeetnet KIJK is sinds de start van het project door Dent b.v. ingericht en beheerd en is technisch en organisatorisch volledig geïntegreerd in het project. De kern van de opdracht betreft de verwerking en interpretatie van meetdata op basis van projectspecifieke, historisch opgebouwde kennis die grotendeels impliciet en niet overdraagbaar is. Om technische redenen kan uitsluitend Dent b.v. deze werkzaamheden consistent en verantwoord voortzetten. Een leverancierswissel zou leiden tot verlies van continuïteit en bruikbaarheid van de meetreeksen. De grondwatermonitoring blijft noodzakelijk tot het einde van project KIJK (looptijd overeenkomst 1/6/2026–31/12/2031, optie 2x1jaar verlenging bij uitloop). 700.000 EUR
Interne Kennung: 1