See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu ochrony czynnej zagrożonych gatunków i siedlisk na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego w latach 2025 - 2029. Zakres zamówienia obejmuje: odkrzaczanie i usuwanie roślinności drzewiastej na terenie torfowisk, koszenie okrajków torfowisk, koszenie wysokogórskich ziołorośli pełnikowych, koszenie łąk reglowych z dzwonkiem piłkowanym, ręczno-mechaniczne koszenie i odkrzaczanie stanowisk goryczki wczesnej i wąskolistnej, koszenie ręczne stanowisk arniki górskiej, koszenie i odkrzaczanie stanowisk podejźrzona rutolistnego i nasięźrzała pospolitego, odkrzaczanie stanowisk widłaczka torfowego, odkrzaczanie stanowisk rzepiku szczeciniastego.
Interne Kennung: ZP.261.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77112000 Vermietung von Mähern oder landwirtschaftlichen Geräten mit Bedienungspersonal
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odkrzaczanie i selektywne usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk, koszenie okrajków torfowisk, odkrzaczanie stanowisk widłaczka torfowego w Obwodzie Ochronnym Wołosate
Beschreibung: 1.Odkrzaczanie i selektywne usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk o.o. Wołosate – zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 5,27 ha/rok - łącznie 15,81 ha 2. Koszenie okrajków torfowisk, o.o. Wołosate - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 7,02 ha/rok - łącznie 21,06 ha 3. Odkrzaczanie stanowisk widłaczka torfowego, o.o. Wołosate - zabieg zaplanowany na rok 2025 powierzchnia zabiegu: 0,10 ha
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Odkrzaczanie i selektywne usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk, koszenie okrajków torfowisk w Obwodzie Ochronnym Tarnawa
Beschreibung: 1. Odkrzaczanie i usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk o.o. Tarnawa – zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) -powierzchnia zabiegu 8,21 ha/rok - łącznie 24,63 ha 2. Koszenie okrajków torfowisk, o.o. Tarnawa - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 6,56 ha/rok - łącznie 19,68 ha
Interne Kennung: LOT-0002
Los: LOT-0003
Beschreibung: 1. Odkrzaczanie i usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk o.o. Tarnawa (Tarnawa Wyżna, Sokoliki) - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) powierzchnia zabiegu 6,99 ha/rok - łącznie 20,97 ha 2. Koszenie okrajków torfowisk, o.o. Tarnawa - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 6,67 ha/rok - łącznie 20,01 ha
Interne Kennung: LOT-0003
Los: LOT-0004
Beschreibung: 1. Odkrzaczanie i usuwanie roślinności drzewiastej w obszarze torfowisk o.o. Tarnawa (Dźwiniacz) - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 8,27 ha/rok - łącznie 24,81 ha 2. Koszenie okrajków torfowisk, o.o. Tarnawa - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 1,75 ha/rok - łącznie 5,25 ha
Interne Kennung: LOT-0004
Los: LOT-0005
Titel: Koszenie wysokogórskich ziołorośli pełnikowych w o.o. Osada oraz koszenie łąk reglowych z dzwonkiem piłkowanym w o.o. Moczarne i o.o. Wołosate
Beschreibung: 1. Koszenie wysokogórskich ziołorośli pełnikowych o.o. Osada - coroczny zabieg zaplanowany na lata 2025-2029 - powierzchnia zabiegu: 3 ha/rok - łącznie 15 ha 2. Koszenie łąk reglowych z dzwonkiem piłkowanym o.o. Moczarne, o.o. Wołosate - zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 6,50 ha/rok - łącznie 19,50 ha
Interne Kennung: LOT-0005
Los: LOT-0006
Titel: Ręczno mechaniczne koszenia i odkrzaczania stanowisk roślin chronionych: goryczki wczesnej i wąskolistnej, arniki górskiej, podejźrzona rutolistnego i nasięźrzała pospolitego, rzepiku szczeciniastego na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Beschreibung: 1.Ręczno mechaniczne koszenie i odkrzaczanie stanowisk goryczki wczesnej i wąskolistnej o.o. Górny San, o.o. Wołosate, o.o. Tarnica – zabieg wykonywany co 2 lata (zaplanowany na lata 2025, 2027, 2029) - powierzchnia zabiegu 0,09 ha/rok - łącznie 0,27 ha 2.Koszenie ręczne stanowisk arniki górskiej o.o. Górny San, o.o. Tarnica - coroczny zabieg zaplanowany na lata 2025-2029 - powierzchnia zabiegu: 0,15 ha/rok - łącznie 0,75 ha 3.Odkrzaczanie stanowisk podejźrzona rutolistnego i nasięźrzała pospolitego o.o. Górny San - zabieg zaplanowany na rok 2025, powierzchnia zabiegu: 1ha 4.Koszenie stanowisk podejźrzona rutolistnego i nasięźrzała pospolitego – coroczny zabieg zaplanowany na lata 2025-2029 - powierzchnia zabiegu: 1 ha/rok – łącznie 5 ha 5.Odkrzaczanie stanowisk rzepiku szczeciniastego, o.o. Osada, o.o. Ustrzyki Górne, o.o. Wołosate - zabieg zaplanowany na rok 2025, powierzchnia zabiegu: 0,25 ha
Interne Kennung: LOT-0006