307981-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Indkøb af udstyr til koagulationsanalyser med tilhørende forbrugsvarer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af udstyr til koagulationsanalyser med tilhørende forbrugsvarer
BeschreibungDer er tale om henholdsvis udstyr til specialkoagulation til AUH med tilhørende forbrugsvarer samt udstyr til rutinekoagulation til hhv. AUH og Viborg med tilhørende forbrugsvarer. Derudover option på uddannelse, service og reservedelsforsikring. Såfremt Tilbudsgiver har mere end ét udstyr/produkt, der opfylder Ordregivers mindstekrav, kan der afgives 2 tilbud. Ordregiver vil maksimalt antage ét af de 2 tilbud. Til formålet er der oprettet en ekstra delkontrakt, hvorfor de hedder 1A og 1B. Se udbudsbetingelserne pkt. 13 for yderligere information.
Interne Kennung1-23-4-72-7-25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
Titel1A - tilbud 1
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenDer er option på uddannelse, service og reservedelsforsikring.
LosLOT-0002
Titel1B - tilbud 2
Interne Kennung2