See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie szkoleń zawodowych w ramach projektu pn. „Kształtowanie Zawodowych Umiejętności: Rudzki Model Edukacji”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń zawodowych wraz z egzaminami (jeżeli dotyczy) w projekcie „Kształtowanie Zawodowych Umiejętności: Rudzki Model Edukacji”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, działanie 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu, priorytet X, Fundusze Europejskie na transformację. Postępowanie obejmuje 9 części. Szczegółowy opis poszczególnych szkoleń znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 144096-2025
Interne Kennung: AP.271.102.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Podstawy diagnostyki w pojazdach użytkowych
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Podstawy obsługi komputerów diagnostycznych pojazdów użytkowych • Podstawy diagnostyki i elektroniki w pojazdach użytkowych • Dobór przyrządów pomiarowych, wady i zalety • Warianty testerów diagnostycznych • Różnice między testerem uniwersalnym, a diagnostycznym • Opis kodu usterki • Odczytywanie wartości rzeczywistych • Kierunek ścieżki diagnozy • Schemat elektryczny • Komunikacja między sterownikami • Usterki elektryczne wywołane przez elementy mechaniczne • Symulowanie usterek • Schemat diagnostyczny
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Silniki elektryczne w napędach samochodów
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Zjawiska elektromagnetyczne w budowie maszyn elektrycznych • Wpływ zjawisk cieplnych i mechanicznych na pracę silnika elektrycznego • Klasyfikacja silników do napędu samochodu • Zasady działania różnych rodzajów silników elektrycznych • Budowa silnika elektrycznego do napędu samochodu • Materiały stosowane w konstrukcji silnika elektrycznego • Trendy rozwojowe w konstrukcji silników do napędu samochodu
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Diagnostyka w praktyce z wykorzystaniem testera KTS i oscyloskopu
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Wprowadzenie do diagnostyki pojazdów • Omówienie podstawowych pojęć związanych z diagnostyką • Przegląd dostępnych narzędzi diagnostycznych • Tester KTS i oscyloskop • Praktyczne wykorzystanie testera KTS • Sposoby postępowania podczas nietypowych sytuacji związanych z diagnostyką sterowników • Diagnoza PSG (komunikacja ze sterownikami pomp wtryskowych typu VP) • Praktyczne wskazówki dotyczące korzystania ze schematów elektrycznych • Oscyloskop w praktyce • Wykorzystanie oscyloskopu w diagnostyce • Interpretacja wyników pomiarów • Rozwiązywanie problemów związanych z układami elektrycznymi • Studium przypadków • Analiza rzeczywistych problemów diagnostycznych na przykładzie różnych pojazdów
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Solid Edge – praktyczne podstawy projektowania
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Wprowadzenie do Solid Edge • Ogólne informacje o programie • Zasady pracy z programem Solid Edge • Zapoznanie się z interfejsem użytkownika • Tworzenie szkiców w środowisku sekwencyjnym • Rysowanie na płaszczyźnie • Podstawy modelowania części • Podstawy modelowania złożeń • Podstawy modelowania konstrukcji ramowych • Organizacja projektu • Tworzenie dokumentacji 3d na 2d
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Druk 3D w technologii FDM – szkolenie podstawowe
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Zasady BHP przy pracy z drukarką 3D • Wprowadzenie do druku 3D • Zasady działania drukarki 3D • Materiały do druku 3D • Wewnętrzna struktura druku 3D • Generowanie plików do druku 3D • Proces drukowania 3D • Obsługa drukarki 3D • Problemy z wydrukami 3D • Zastosowanie druku 3D
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Kurs z cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Podstawowe zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem • Podstawy prawne cyberbezpieczeństwa w Polsce i Unii Europejskiej • Rodzaje zagrożeń w Internecie • Skuteczna ochrona przed cyberzagrożeniami • Metody ustawiania bezpiecznego hasła • Bezpieczne korzystanie ze skrzynki mailowej • Rozróżnianie maili potencjalnie niebezpiecznych • Źródła pomocy w razie zagrożenia cyberprzestrzeni • Narzędzia wspomagające ochronę w sieci
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Kurs z fotowoltaiki
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Ogólne założenia technologii • Podstawowe zasady działania ogniw fotowoltaicznych • Rodzajów instalacji fotowoltaicznych • Zastosowanie instalacji fotowoltaicznych w Polsce i na świecie • Przebieg procesu inwestycyjnego • Uwarunkowania prawno podatkowe fotowoltaiki w Polsce • Opłacalność inwestycji w fotowoltaikę • Źródła uzyskania dofinansowania na fotowoltaikę • Projektowania instalacji PV przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania • Szacowanie uzysku energetycznego • Analiza potencjalnych zysków finansowych • Szczegółowy przebieg procedury zawarcia umowy z zakładem energetycznym • Montaż systemów fotowoltaicznych typu on-grid i off-grid • Monitorowanie poziomu efektywności energetycznej instalacji fotowoltaicznej
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Kurs z pomiarów instalacji elektrycznych
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Przepisy prawne i normy • Czasookresy wykonywania badań i pomiarów • Kwalifikacje osób wykonujących badania i pomiary • Bezpieczeństwo przy wykonywaniu prac kontrolno-pomiarowych • Ochrona przeciwporażeniowa w aspekcie różnych typów sieci źródeł zasilania • pomiary i badania w zakresie ochrony przed dotykiem bezpośrednim • Obwody bardzo niskich napięć • Pomiary i badania w zakresie ochrony przed dotykiem pośrednim • Pomiary ochrony uzupełniającej • Pomiary uziemień • Przyrządy i metody pomiarowe • Praktyczne wykonywanie badań i pomiarów • Sporządzanie protokołów i dokumentacji pomiarowej
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Kurs z nowoczesnej logistyki i spedycji
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Spedycja i logistyka podstawowe pojęcia • Ustawa prawo przewozowe i konwencji CMR oraz ustawy powiązane • Bezpieczeństwo i jakość w transporcie • Rodzaje transportu samochodowego • Planowanie i optymalizacja transportu • Typy ładunków • Przewozy drobnicowe • Magazyny przeładunkowe • Rodzaje nośników • Kalkulacja stawki • Przygotowanie przesyłki i dobór środka transportu • Wykorzystanie technologii informacyjnych • Umiejętności miękkie w logistyce i transporcie
Interne Kennung: Część 9