2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pn. Budowa siedziby Dyspozytorni Medycznej DM13-01 w Kielcach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z pełnieniem funkcji Inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pn.: „Budowa siedziby Dyspozytorni Medycznej DM13-01 w Kielcach”. Zakres realizowanej inwestycji oraz wymagania jakościowe określone są w Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz Studium Wykonalności. Inwestor zastępczy działa w imieniu i na rzecz zamawiającego. W ramach wykonywanych czynności Inwestor zastępczy nie ma prawa do podpisywania w imieniu zamawiającego umów i zaciągania żadnych zobowiązań finansowych wobec podmiotów związanych z realizacją inwestycji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej - warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że: 1. zrealizował z należytą starannością co najmniej jedną usługę pełnienia funkcji inwestora zastępczego w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, o wartości co najmniej 300 000 zł brutto. W przypadku realizacji więcej niż jednej usługi zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli łączna wartość usług wynosi co najmniej 300 000 zł brutto. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Ocena spełnienia tego warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia w formularzu JEDZ oraz wykazu wykonanych usług wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonywania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączaniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. 2. dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia (bezpośrednio wykonujących usługę pełnienia funkcji inwestora zastępczego), posiadającymi uprawnienia w specjalnościach: a) Inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (1 osoba) Osoba, która: - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, przez co najmniej 24 miesiące, pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; - posiada uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. b) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (1 osoba) Osoba, która: - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, przez co najmniej 24 miesiące, pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - posiada uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w tej specjalności. c) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (1 osoba) Osoba, która: - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, przez co najmniej 24 miesiące, pełniła funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych; - posiada uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w tej specjalności. d) Inspektor nadzoru w specjalności architektonicznej (1 osoba) Osoba, która: - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, przez co najmniej 6 miesięcy, pełniła funkcję inspektora nadzoru autorskiego w specjalności architektonicznej; - posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Dopuszczalne jest, aby jedna osoba posiadała kilka ww. uprawnień, jednakże zamawiający uzna spełnienie warunku jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej dwiema osobami posiadającymi uprawnienia i doświadczenie. Okres 24-miesięcznego doświadczenia można wykazać zarówno w przypadku pełnienia funkcji inspektora nadzoru w sposób ciągły jak i łączny. 2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie: - art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp. 3) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie: - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 poz. 514). oraz - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). Zamawiający oceni czy wykonawca spełnia ww. warunki udziału w postępowanmiu i nie podlega wykluczeniu w sposób opisany w rozdziale XVI w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 5 % ceny ofertowej brutto. Szczegóły w rozdziale XXV SWZ. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: od dnia zawarcia umowy, lecz nie wcześniej niż od 01.07.2026 do dnia 15 grudnia 2028 r.
Interne Kennung: AG.I.272.1.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z pełnieniem funkcji Inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pn.: „Budowa siedziby Dyspozytorni Medycznej DM13-01 w Kielcach”. Zakres realizowanej inwestycji oraz wymagania jakościowe określone są w Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz Studium Wykonalności. Inwestor zastępczy działa w imieniu i na rzecz zamawiającego. W ramach wykonywanych czynności Inwestor zastępczy nie ma prawa do podpisywania w imieniu zamawiającego umów i zaciągania żadnych zobowiązań finansowych wobec podmiotów związanych z realizacją inwestycji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.