2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez ZDMK w Krakowie oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej - Obszar 2 Cz. II Podgórze obejmujący Dzielnice XI, XII i XIII
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na naprawach i remontach dróg zarządzanych przez ZDMK w Krakowie oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej - Obszar 2 Cz. II Podgórze obejmujący Dzielnice XI, XII i XIII. b) Zakres robót obejmuje wykonanie m.in.: 1) prace konserwacyjne i naprawcze polegające na bieżącym usuwaniu uszkodzeń na drogach, powstających w wyniku ich eksploatacji, wypadków, awarii itp. w zakresie: - jezdni, placów, chodników, ścieżek rowerowych, miejsc postojowych, poboczy, - rowów przydrożnych odwadniających drogi, kratek ściekowych i przykanalików, krawężników, ścieków przykrawężnikowych, elementów odwodnienia liniowego 2) prace remontowe na drogach mające na celu podnoszenie ich standardu i zapobiegające ich degradacji. 3) prace z zakresu budowy i przebudowy dróg, w tym uzyskanie stosownych uzgodnień i pozwoleń oraz opracowanie stosownej dokumentacji projektowej jeżeli wyniknie taka potrzeba. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Specyfikacji technicznych stanowiących załącznik nr 6 do SWZ, - Przedmiaru robót stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, - Wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 16 do SWZ. Szczegółowy rodzaj zamawianych prac określają przedmiary zawierające przewidywane ilości planowanych prac (ilości robót podane w przedmiarach są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie). d) Wymagany okres gwarancji (zgodnie z § 10 ust. 1 PPU): - 12 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla prac konserwacyjnych i remontów cząstkowych oraz prac interwencyjnych, w tym odtworzenia oznakowania poziomego cienkowarstwowo. - Minimum 24 miesiące, maksimum 48 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla pozostałych prac i wbudowanych materiałów. (Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 24 miesiące zostaną odrzucone). - 60 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla prac i wbudowanych materiałów związanych z remontem lub przebudową drogi przy osiągnięciu normatywnej nośności podłoża i zastosowaniu określonej konstrukcji nawierzchni. e) Rozliczenie prac - Wstępny zakres prac i rodzaj zamawianych prac na poszczególnych ulicach i terminy ich realizacji będą każdorazowo określane przez Zamawiającego w przekazywanym na piśmie zleceniu częściowym. - Wykonane na podstawie zlecenia częściowego prace będą rozliczane kosztorysem powykonawczym, w oparciu o potwierdzony przez Inspektora ze strony Zamawiającego obmiar rzeczywiście wykonanych robót oraz ceny jednostkowe netto, zawarte w kosztorysie ofertowym. - Roboty nie wymienione w przedmiarze robót będą rozliczane na podstawie kalkulacji szczegółowej w oparciu o nośniki cenotwórcze zawarte w „Sekocenbud” za kwartał poprzedzającym okres rozliczenia na podstawie obmiaru określającego rzeczywiste ilości wykonanych robót. f) Wykonawca będzie dysponował bazą dyspozytorsko- magazynowo- sprzętową na terenie Krakowa lub w odległości do 10 km od granic miasta Krakowa, wyposażoną w telefon stacjonarny oraz telefony komórkowe i Internet, czynne 24 godziny na dobę również w dni wolne do pracy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skontrolowania w/w bazy sprzętowej. g) Po wykonaniu remontów cząstkowych nawierzchni drogowych Wykonawca odtworzy na swój koszt uszkodzone oznakowanie poziome w technologii cienkowarstwowej bez względu na rodzaj istniejącego oznakowania bezpośrednio po zakończonych pracach przy użyciu odpowiednich sprzętów oraz materiałów. h) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. i) Zamawiający, zgodnie z art. 96 ust. 1 Pzp, wymaga aby Wykonawca dysponował co najmniej 3 samochodami samowyładowczymi min 10 t. skierowanymi do realizacji niniejszego zamówienia spełniającymi normy emisji spalin Euro 6 a pozostałe co najmniej normy emisji spalin Euro 4. j) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a) pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b) pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Uwaga! Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.
Interne Kennung: 5/III/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Naprawa i remonty dróg zarządzanych przez ZDMK w Krakowie oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej - Obszar 2 Cz. II Podgórze obejmujący Dzielnice XI, XII i XIII.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na naprawach i remontach dróg zarządzanych przez ZDMK w Krakowie oraz terenów należących do Gminy Miejskiej Kraków w zakresie infrastruktury drogowej - Obszar 2 Cz. II Podgórze obejmujący Dzielnice XI, XII i XIII. b) Zakres robót obejmuje wykonanie m.in.: 1) prace konserwacyjne i naprawcze polegające na bieżącym usuwaniu uszkodzeń na drogach, powstających w wyniku ich eksploatacji, wypadków, awarii itp. w zakresie: - jezdni, placów, chodników, ścieżek rowerowych, miejsc postojowych, poboczy, - rowów przydrożnych odwadniających drogi, kratek ściekowych i przykanalików, krawężników, ścieków przykrawężnikowych, elementów odwodnienia liniowego, 2) prace remontowe na drogach mające na celu podnoszenie ich standardu i zapobiegające ich degradacji. 3) prace z zakresu budowy i przebudowy dróg, w tym uzyskanie stosownych uzgodnień i pozwoleń oraz opracowanie stosownej dokumentacji projektowej jeżeli wyniknie taka potrzeba. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, - Specyfikacji technicznych stanowiących załącznik nr 6 do SWZ, - Przedmiaru robót stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, - Wykazu dróg stanowiącego załącznik nr 16 do SWZ. Szczegółowy rodzaj zamawianych prac określają przedmiary zawierające przewidywane ilości planowanych prac (ilości robót podane w przedmiarach są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie). d) Wymagany okres gwarancji (zgodnie z § 10 ust. 1 PPU): - 12 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla prac konserwacyjnych i remontów cząstkowych oraz prac interwencyjnych, w tym odtworzenia oznakowania poziomego cienkowarstwowo. - Minimum 24 miesiące, maksimum 48 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla pozostałych prac i wbudowanych materiałów. (Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 24 miesiące zostaną odrzucone). - 60 miesięcy od daty odbioru robót objętych pojedynczym zleceniem – dla prac i wbudowanych materiałów związanych z remontem lub przebudową drogi przy osiągnięciu normatywnej nośności podłoża i zastosowaniu określonej konstrukcji nawierzchni.