308494-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauaufsicht – „Świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania pn. „Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania pn. „Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja”
Beschreibung1. Opis ogólny przedmiotu zamówienia Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania pn. „Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja”. Przedmiot zamówienia obejmuje jako zakres podstawowy świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla remontu elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wraz z remontem schodów wejściowych, WLZ dla iluminacji i monitoringu. Zakres podstawowy obejmuje także zaprojektowanie i wykonanie instalacji systemu wentylacji z funkcją chłodzenia i nawilżania w Muzeum. Przedmiot zamówienia obejmuje jako zakres prawa opcji świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie Obiekt Muzeum jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Dawny gmach Towarzystwa Kredytowego Ziemiańskiego, obecnie Państwowe Muzeum Etnograficzne podlega indywidualnej ochronie konserwatorskiej na mocy wpisu do rejestru zabytków pod numerem 259, decyzją z 1 lipca 1965 r. Dodatkowo jest częścią układu urbanistycznego ul. Kredytowej również wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 269 decyzją z 1 lipca 1965 r. Rodzaj obiektu budowlanego - budynek użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby kultury. Kategoria IX – budynki kultury, nauki i oświaty, jak: teatry, opery, kina, muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa, domy kultury, itp. Charakterystyczne parametry budynku: Kubatura budynku - ok. 65 000 m3, Powierzchnia zabudowy - ok. 3081 m2 Powierzchnia użytkowa - ok. 9422 m2 Ilość kondygnacji nadziemnych - 3 + poddasze Ilość kondygnacji podziemnych -1 Wysokość elewacji – 22,39 m
Interne KennungDC/556/02/PN/04/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu . O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie 1) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, 2) art. 109 ust. 1 pkt 4, 5,7, 8 oraz 10 ustawy Pzp, 3) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm., w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 8.4.2022, str.1”), 4) art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2023 r. poz. 129 ze zm.). Dokumenty WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ, W TYM PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 1.Wykonawca wraz z ofertą składa oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia („JEDZ”), potwierdzające że wykonawca na dzień składania ofert nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2. Oświadczenie JEDZ składa wykonawca, wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia , każdy z podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy 3.Do oferty, którą stanowi: 1) wypełniony Formularz oferty (Załącznik nr 1 do SWZ), 2) wypełniony Formularz cenowy (Załącznik nr 2 do SWZ), 3) wykaz osób ocenianych w ramach kryterium oceny ofert, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami, jeżeli wykonawca ubiega się o punkty w ramach kryterium oceny ofert -Załącznik nr 11 do SWZ, 4) wykaz zaoferowanych rozwiązań równoważnych, jeżeli wykonawca takie rozwiązania oferuje, 5) dokumenty potwierdzające wniesienie wadium, 6) uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, o którym mowa w ust. 16, jeżeli wykonawca zastrzegł w ofercie informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa, - należy załączyć poniższe oświadczenia i dokumenty: 7) JEDZ wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy, 8) oświadczenie wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 9) dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy, 10) pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (dotyczy tylko wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), 11) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami, część dotycząca warunków udziału w postępowaniu -Załącznik nr 11 do SWZ, 12) zobowiązanie do udostępnienia zasobów, jeżeli wykonawca korzysta z zasobów innych podmiotów, 13) oświadczenie podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, składane na podstawie art. 117 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli dotyczy, 14) przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania równoważne
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71521000 Baustellenüberwachung, 71630000 Technische Kontrolle und Tests
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Opis ogólny przedmiotu zamówienia Opis ogólny przedmiotu zamówienia Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania pn. „Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja”. Przedmiot zamówienia obejmuje jako zakres podstawowy świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla remontu elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wraz z remontem schodów wejściowych, WLZ dla iluminacji i monitoringu. Zakres podstawowy obejmuje także zaprojektowanie i wykonanie instalacji systemu wentylacji z funkcją chłodzenia i nawilżania w Muzeum. Przedmiot zamówienia obejmuje jako zakres prawa opcji świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie Obiekt Muzeum jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Dawny gmach Towarzystwa Kredytowego Ziemiańskiego, obecnie Państwowe Muzeum Etnograficzne podlega indywidualnej ochronie konserwatorskiej na mocy wpisu do rejestru zabytków pod numerem 259, decyzją z 1 lipca 1965 r. Dodatkowo jest częścią układu urbanistycznego ul. Kredytowej również wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 269 decyzją z 1 lipca 1965 r. Rodzaj obiektu budowlanego - budynek użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby kultury. Kategoria IX – budynki kultury, nauki i oświaty, jak: teatry, opery, kina, muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa, domy kultury, itp. Charakterystyczne parametry budynku: Kubatura budynku - ok. 65 000 m3, Powierzchnia zabudowy - ok. 3081 m2 Powierzchnia użytkowa - ok. 9422 m2 Ilość kondygnacji nadziemnych - 3 + poddasze Ilość kondygnacji podziemnych -1 Wysokość elewacji – 22,39 m
Optionen
Beschreibung der OptionenPrzedmiot zamówienia obejmuje jako zakres prawa opcji świadczenie usług inwestora zastępczego wraz z nadzorem inwestorskim dla zadania zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zakres objęty prawem opcji realizowany będzie w formule zaprojektowania i wykonania robót budowlanych na podstawie przekazanego przez Zamawiającego programu funkcjonalno- użytkowego. Inwestor Zastępczy musi zapewnić kompleksową obsługę wraz z nadzorem inwestorskim realizowanej inwestycji objętej prawem opcji przez Zamawiającego, której zakres określono w SWZ