308593-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Holzgewinnung – Rammeaftaler om maskinskovning og udkørsel
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftaler om maskinskovning og udkørsel
BeschreibungDette udbud vedrører opgaven ”maskinskovning og udkørsel” til Naturstyrelsen i hele Danmark. Udbuddet omfatter seks geografisk opdelte rammeaftaler, hvor Naturstyrelsen har mulighed for at købe maskinskovning og udkørsel hver for sig og de to ydelser samlet: Rammeaftale 1 – Maskinskovning, Jylland og Fyn Rammeaftale 2 – Udkørsel, Jylland og Fyn Rammeaftale 3 – Maskinskovning og udkørsel, Jylland og Fyn Rammeaftale 4 – Maskinskovning, Sjælland og Øerne Rammeaftale 5 – Udkørsel, Sjælland og Øerne Rammeaftale 6 – Maskinskovning og udkørsel, Sjælland og Øerne For hver rammeaftale vil der blive indgået aftale med op til 10 entreprenører, hvorefter opgaverne tildeles på baggrund af miniudbud.
Interne Kennung25/01387
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
TitelRammeaftale om maskinskovning, Jylland og Fyn
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. maskinskovning i Jylland og Fyn.
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen
LosLOT-0002
TitelRammeaftale om udkørsel, Jylland og Fyn
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. udkørsel i Jylland og Fyn.
Interne Kennung2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
LosLOT-0003
TitelRammeaftale om maskinskovning og udkørsel, Jylland og Fyn
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. maskinskovning og udkørsel samlet i Jylland og Fyn.
Interne Kennung3
LosLOT-0004
TitelRammeaftale om maskinskovning, Sjælland og Øerne
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. maskinskovning på Sjælland og Øerne.
Interne Kennung4
LosLOT-0005
TitelRammeaftale om udkørsel, Sjælland og Øerne
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. udkørsel på Sjælland og Øerne.
Interne Kennung5
LosLOT-0006
TitelRammeaftale om maskinskovning og udkørsel, Sjælland og Øerne
BeschreibungDenne rammeaftale omfatter Naturstyrelsens indgåelse af leveranceaftaler vedr. maskinskovning og udkørsel samlet på Sjælland og Øerne
Interne Kennung6