See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej do obiektów zamawiających uczestniczących w grupie zakupowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej przez przez Zamawiających uczestniczących w grupie zakupowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w okresie od dnia 01.01.2024 roku do dnia 31.12.2025 roku.
Interne Kennung: ZP.270.14.2023
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej przez Zamawiających i ich jednostki organizacyjne o łącznym szacunkowym wolumenie wskazanym w OPZ (załącznik nr 2 do SWZ), w okresie dostaw, tj. od dnia 01.01.2024 roku do dnia 31.12.2025 roku. 2. Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, w tym w szczególności: wypowiedzenia istniejących umów kompleksowych, zgłoszenia do OSD nowych umów sprzedaży energii elektrycznej. Czynności te Wykonawca wykona na podstawie stosownych pełnomocnictw udzielonych wraz z zawarciem umów sprzedaży energii elektrycznej. 3. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1385 z późn. zm.) oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, w szczególności rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 27 września 2022 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2007), rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2007 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła (Dz.U. 2021 poz. 2209), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2022 r., poz. 2505 ze zm.), zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy a także zgodnie z ofertą Wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. 4. W niniejszym postępowaniu przetargowym dokonano podziału wszystkich punktów poboru energii (PPE) na 6 grup, dla których Zamawiający oczekuje zróżnicowania cen jednostkowych energii elektrycznej składanych w ofercie. Oczekiwane zróżnicowanie wynika z odmiennego profilu zużycia energii w tych grupach oraz z faktu, że dla niektórych PPE podmioty administrujące są przedsiębiorstwami energetycznymi w rozumieniu ustawy prawo energetyczne i samodzielnie rozliczają akcyzę za energię elektryczną. 5. Załącznik nr 2 do SWZ (arkusz Excel) podaje również zagregowane dane o ilościach energii dla poszczególnych punktach poboru, o ilościach energii w poszczególnych grupach taryfowych dystrybucyjnych. 6. Dane o ilości kupowanej energii elektrycznej mają charakter szacunkowy, obliczone są na podstawie dotychczasowych poborów energii elektrycznej. Prognoza zużycia energii elektrycznej wskazana SWZ stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Niezależnie od wielkości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny jednostkowe energii. Wykonawca dokonywać będzie rozliczeń finansowych na podstawie rzeczywistego zużycia energii elektrycznej wykazanego urządzeniami pomiarowo-rozliczeniowymi i cen jednostkowych energii złożonych w ofercie lub z ustawy i nie może dochodzić żadnych dodatkowych roszczeń finansowych, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający uczestniczący w postępowaniu zakupią łącznie od Wykonawcy mniejszą ilość energii elektrycznej niż prognozowana. 7. Każdy nowy PPE powstający w trakcie obowiązywania umowy musi mieć zapewnioną cenę jednostkową energii zgodnie z ofertą Wykonawcy wybranym w niniejszym postępowaniu przetargowym. Sprzedaż energii elektrycznej dla nowego PPE nie objętego załącznikiem do umowy będzie dokonywana na podstawie zmiany załącznika dla danej umowy, bez konieczności renegocjowania warunków Umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, polegającej na zwiększeniu zamawianego wolumenu. Szczegółowe informacje zawarte zostały w paragrafie 3 Projektowanych Postanowień Umowy.