308733-2026 - Ergebnis
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Zakup maszyn rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań testowych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup maszyn rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań testowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnych od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnych z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, maszyn rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0, zwanych dalej „maszynami”, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonych maszyn. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyn określają Załączniki nr 1A – 1F do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załącznikach nr 1A – 1F do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w danym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w odpowiednim dla danej części zamówienia załączniku, wybranym spośród załączników 1A – 1F do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. Zamówienie jest odpowiednie dla MŚP. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części w następujący sposób: Część 1 zamówienia – Siewnik pneumatyczny do siewu bezorkowego/uproszczonego z terminalem sterującym ISOBUS, zgodnie z Załącznikiem nr 1A do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”, Część 2 zamówienia – Siewnik pneumatyczny do wysiewu kukurydzy ze sterownikiem umożliwiającym bezprzewodową dwukierunkową wymianę danych pomiędzy maszyną a ciągnikiem, zgodnie z Załącznikiem nr 1B do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”, Część 3 zamówienia – Siewnik do nawozów mineralnych oraz wapna wyposażony w magistralę ISOBUS, zgodnie z Załącznikiem nr 1C do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”, Część 4 zamówienia – Siewnik pneumatyczny do siewu i podsiewu użytków zielonych wyposażony w sterowanie ISOBUS z monitorem, zgodnie z Załącznikiem nr 1D do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”, Część 5 zamówienia – Pielnik międzyrzędowy do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach rzędowych i zbożach z kontrolą sekcji pielących za pomocą gniazda ISOBUS, zgodnie z Załącznikiem nr 1E do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”, Część 6 zamówienia – Zaczepiany agregat talerzowy ciężki z siewnikiem poplonów posiadającym gniazdo ISOBUS, zgodnie z Załącznikiem nr 1F do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia – specyfikacja techniczno-użytkowa”.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w Art. 138 ust. 1, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen, 16141000 Düngemittelstreuer, 16120000 Eggen, Aufreißer, Kultivatoren, Jät- oder Hackmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelSiewnik pneumatyczny do siewu bezorkowego/uproszczonego z terminalem sterującym ISOBUS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, siewnika pneumatycznego do siewu bezorkowego/uproszczonego z terminalem sterującym ISOBUS, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1A do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1A do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1A do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji
LosLOT-0002
TitelSiewnik pneumatyczny do wysiewu kukurydzy ze sterownikiem umożliwiającym bezprzewodową dwukierunkową wymianę danych pomiędzy maszyną a ciągnikiem
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, siewnika pneumatycznego do wysiewu kukurydzy ze sterownikiem umożliwiającym bezprzewodową dwukierunkową wymianę danych pomiędzy maszyną a ciągnikiem, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1B do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1B do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1B do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
LosLOT-0003
TitelSiewnik do nawozów mineralnych oraz wapna wyposażony w magistralę ISOBUS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, siewnika do nawozów mineralnych oraz wapna wyposażonego w magistralę ISOBUS, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1C do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1C do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1C do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16141000 Düngemittelstreuer
LosLOT-0004
TitelSiewnik pneumatyczny do siewu i podsiewu użytków zielonych wyposażony w sterowanie ISOBUS z monitorem
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, siewnika pneumatycznego do siewu i podsiewu użytków zielonych wyposażonego w sterowanie ISOBUS z monitorem, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1D do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1D do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1D do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
LosLOT-0005
TitelPielnik międzyrzędowy do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach rzędowych i zbożach z kontrolą sekcji pielących za pomocą gniazda ISOBUS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, pielnika międzyrzędowego do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach rzędowych i zbożach z kontrolą sekcji pielących za pomocą gniazda ISOBUS, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1E do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1E do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1E do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
LosLOT-0006
TitelZaczepiany agregat talerzowy ciężki z siewnikiem poplonów posiadającym gniazdo ISOBUS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zaczepianego agregatu talerzowego ciężkiego z siewnikiem poplonów posiadającym gniazdo ISOBUS, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonej maszyny. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe maszyny określa Załącznik nr 1F do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1F do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie przez oferowaną maszynę jakiegokolwiek wymaganego parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować maszynę posiadającą lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez oferowaną maszynę należy opisać w załączniku 1F do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. 3. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W okresie gwarancji koszty napraw gwarancyjnych w całości obciążają Wykonawcę. Serwis maszyny musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. 4. Wykonawca dostarczy maszynę do siedziby Zamawiającego pod adresem PODR Szepietowo, Szepietowo-Wawrzyńce 64, 18-210 Szepietowo. Wykonawca wraz z maszyną przekaże zamawiającemu pełną wymaganą dokumentację. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. 7. Zgodnie z art. 257 pkt 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen, 16120000 Eggen, Aufreißer, Kultivatoren, Jät- oder Hackmaschinen