2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Likwidacja nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych w miejscowości Pasieka, gmina Mykanów, powiat częstochowski, województwo śląskie”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Miodowej 6 w Pasiece (dalej zwane Odpadami), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) w budynku gospodarczym na działce o nr ewid. 2062 obręb Lubojna oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowią Załącznik nr 1 OPZ. 2. Szacowana ilość Odpadów, o których mowa w pkt 1.1. OPZ wynosi ok 500,00 Mg. Natomiast realizacja zamówienia obejmuje usunięcie i poddanie ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia wszystkich Odpadów, o których mowa w pkt 1.1 OPZ. Zdjęcia poglądowe obrazujące zdeponowane Odpady oraz miejsce ich zgromadzenia stanowią Załącznik nr 2 do OPZ. 3. Realizacja powyższego zadania odbywa się w oparciu o decyzję nr GKZ.OŚ.6232.6.2017/23 z dnia 19.10.2023 r. Wójta Gminy Mykanów (zmienioną decyzją: nr GKZ.OŚ.6232.6.2017/25 z dnia 01.10.2025r.), wydaną na podstawie art. 26a ust. 1, ust. 2 pkt 3, ust. 3, ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w związku z koniecznością niezwłocznego usunięcia Odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania ze względu na stwarzane przez nie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska. W/w decyzja stanowi Załącznik nr 3 do OPZ. 4. Z uwagi na brak wiedzy na temat dokładnego składu i właściwości Odpadów znajdujących się w poszczególnych pojemnikach i zbiornikach Odpady należy jako Odpady o kodzie 16 81 01* - Odpady wykazujące właściwości niebezpieczne (podgrupa: Odpady powstałe w wyniku wypadków i zdarzeń losowych) lub 16 03 03* (nieorganiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne) lub 16 03 05* (organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne). Poglądowy skład i właściwości Odpadów zostały określone w Opinii biegłego sądowego z zakresu ochrony środowiska wykonanej na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, która stanowi załącznik 9 do OPZ. 1.3. Określenia ostateczne procesy odzysku (ostateczny odzysk) lub ostateczny proces unieszkodliwienia (ostateczne unieszkodliwienie) należy rozumieć zgodnie z zapisem ustawowym zawartym w art. 27 ust. 3b ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) – dalej w skrócie uoo, przy czym: 1.3.1. W odniesieniu do ostatecznego procesu odzysku Odpadów – Zamawiający nie ogranicza rodzajów procesów ostatecznego odzysku, którym mają być poddane Odpady przy czym poddanie Odpadów procesowi R12 może nastąpić wyłącznie w instalacji ostatecznego odzysku, która jednocześnie posiada uprawnienia do przetwarzania Odpadów w jednym z procesów od R1 do R11 zgodnie z załącznikiem nr 1 do uoo. 1.3.2. W odniesieniu do procesów ostatecznego unieszkodliwienia Odpadów – Zamawiający ustala zasadę, iż na potrzeby niniejszego zamówienia ostateczny proces unieszkodliwienia oznacza, co do zasady proces D10 zgodnie załącznikiem nr 2 do uoo chyba, że w ramach dokumentów zamówienia postanowiono wyraźnie inaczej. Zamawiający wprowadza obowiązek odbycia wizji lokalnej. 1. Zamawiający wprowadza obowiązek przeprowadzenie wizji lokalnej przez Wykonawcę zainteresowanego złożeniem oferty w postępowaniu jako czynności pomocniczej w celu prawidłowego przygotowania oferty. Celem obligatoryjnej wizji lokalnej jest umożliwienie wykonawcom zapoznania się z warunkami realizacji zamówienia, których ze względu na ich specyfikę (nietypowość) zamawiający nie mógł przedstawić w opisie przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna ma na celu: - oględziny charakterystyki dojazdu do terenu zadania; - oględziny charakterystyki terenu; - oględziny rzeczywistego stanu technicznego. - uwzględnienie wniosków z oględzin w wycenie i terminie wykonania robót. Adres – miejsce wizji lokalnej – przy ul. Miodowej 6 w Pasiece. 2. Zamawiający wyznacza dni i określony przedział czasowy, w którym możliwe będzie odbycie wizji lokalnej: Termin – 14 kwietnia 2026 godzina 10:00 Wykonawca zainteresowany przeprowadzeniem wizji lokalnej zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o chęci odbycia wizji lokalnej. Informację (wniosek) o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej w/w miejscu należy przesłać z wykorzystaniem Platformy zakupowej Zamawiającego na 24 godziny przed wyznaczonymi terminami przez Zamawiającego. W wyznaczonym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu na miejscu odbywania się wizji lokalnej będzie obecny przedstawiciel Zamawiającego, który umożliwi Wykonawcom wstęp na teren magazynowania odpadów. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji . Wszelkie wątpliwości-pytania dotyczące przedmiotu zamówienia , Wykonawca formułuje we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ) i przekazuje za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego. 1) Zamawiający informuje, że wizja lokalna jest wymagana do złożenia oferty- podczas spotkania zostanie sporządzony protokół . 2) Oferty Wykonawców, którzy nie odbędą wizji lokalnej będą odrzucane zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Udział w wizji jest obowiązkowy w celu uzyskania informacji w zakresie infrastruktury Zamawiającego. 1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia wykonany został w terminie do 15 października 2026 roku Wykonawca zobowiązany jest usunąć z Nieruchomości, prze-transportować i poddać procesowi odzysku (w rozumieniu pkt 4.2.13. OPZ) lub ostatecznemu unieszkodliwieniu wszystkie Odpady niebezpieczne znajdujące się na Nieruchomości , przy czym czynności związane z usunięciem odzyskiem i unieszkodliwieniem Odpadów oraz Odpadów powstałych z Odpadów winny być zrealizowane do 30 września 2026 roku. Szczegółowy opis zadania zawiera załącznik nr. do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: BRAK