2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych na terenie Gminy Ogrodzieniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub od innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe powstałych na terenie Gminy Ogrodzieniec.
Interne Kennung: ZP.271.2.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zwaną w dalszej części: ustawą Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub od innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe powstałych na terenie Gminy Ogrodzieniec. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych wytworzonych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Ogrodzieniec, na których zamieszkują mieszkańcy, dążąc do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ramach powierzonego zadania. 3. Wykonawca jest zobowiązany do postępowania z odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w sposób zgodny z zasadami gospodarowania odpadami określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 4. Przedmiot zamówienia należy wykonać w sposób dążący do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 5. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych musi być zgodne z hierarchią postępowania z odpadami określoną w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE. 6. Wykonawca w ramach umowy z Zamawiającym wyposaży nieodpłatnie nieruchomości w pojemniki o minimalnej pojemności określonej w Regulaminie utrzymania czystości i porządku Zamawiającego. 7. Szczegółowy opis zawiera Załącznik do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Zapisy dot. prawa opcji zawarte są w dokumentach zamówienia.