308888-2026 - Wettbewerb
Polen – Solarenergie – Budowa farmy fotowoltaicznej z magazynem energii w ramach projektu "Odnawialne źródła energii w Klastrze Energii Powiatu Myszkowskiego"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa farmy fotowoltaicznej z magazynem energii w ramach projektu "Odnawialne źródła energii w Klastrze Energii Powiatu Myszkowskiego"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia budowa elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 1 MWp i magazynu energii wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i budową stacji transformatorowej i przyłącza SN-15kv. 2. Zakres robót objętych niniejszym projektem wykonawczym obejmuje następujące elementy: ▪ Montaż modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów do konstrukcji, ▪ Montaż magazynu energii wraz z wykonaniem okablowania nN do stacji transformatorowej, ▪ Wykonanie linii kablowych nN prądu stałego od modułów fotowoltaicznych do inwerterów, ▪ Wykonanie linii kablowych nN prądu przemiennego od inwerterów do stacji transformatorowej, ▪ Wykonanie linii kablowych SN od stacji transformatorowej, ▪ Wykonanie systemu monitoringu pracy instalacji fotowoltaicznej, ▪ Wykonanie instalacji połączeń wyrównawczych. 2. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia) Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia. 3. W trakcie realizacji umowy, na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub innymi normami lub dokumentami, zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych. 4. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji technicznej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy. 5. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U.2025.418 t.j. z dnia 2025.04.01), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz.U.2021.1213 t.j. z dnia 2021.07.05) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensDziałając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, art. 138 ust. 2 pkt 2 Zamawiający informuje, iż w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest budowa farmy fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i stacją transformatorową, zdecydowano o skróceniu terminu składania ofert. Zamawiający wskazuje, iż dla przedmiotowej inwestycji zostały wydane warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej przez operatora systemu dystrybucyjnego – TAURON Dystrybucja S.A.. Proces przyłączeniowy realizowany przez operatora ma charakter wieloetapowy i czasochłonny, obejmujący m.in. uzgodnienia techniczne, opracowanie dokumentacji projektowej, realizację robót przyłączeniowych oraz odbiory techniczne. Poszczególne etapy są współzależne i wymagają ścisłego dotrzymania terminów, przy czym Zamawiający nie ma wpływu na czas trwania procedur realizowanych przez operatora systemu dystrybucyjnego. Jednocześnie inwestycja realizowana jest przy współfinansowaniu ze środków zewnętrznych, co wiąże się z obowiązkiem dotrzymania określonych terminów realizacyjnych oraz zasad kwalifikowalności wydatków. Opóźnienie w wyborze wykonawcy mogłoby skutkować utratą dofinansowania lub ograniczeniem jego wysokości, co stanowiłoby istotną szkodę dla interesu publicznego. Ponadto Zamawiający wskazuje, że: 1. dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i udostępniona w całości w formie elektronicznej od dnia publikacji ogłoszenia, 2. postępowanie prowadzone jest z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, 3. opis przedmiotu zamówienia oraz warunki udziału w postępowaniu zostały określone w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, adekwatny do charakteru zamówienia. Zamawiający przeprowadził analizę wpływu skrócenia terminu na konkurencyjność postępowania i stwierdził, że przyjęty termin zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania i złożenia ofert, a tym samym nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Mając na uwadze powyższe okoliczności, skrócenie terminu składania ofert należy uznać za uzasadnione, proporcjonalne oraz zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09330000 Solarenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 31170000 Transformatoren, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungRZP IX.271.9.2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 31170000 Transformatoren, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen