See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa systemów IT SPZOZ w Mławie
Beschreibung: 1. Zamówienie realizowane jest w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” finansowych przez Ministerstwo Zdrowia z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). 2. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów IT Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się złącznikach nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 do SWZ. 4. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części/ pakiety: 1) Część 1 – Rozbudowa HIS i PACS; 2) Część 2 – Wdrożenie systemu laboratoryjnego: 3) Część 3 - Szkolenie pracowników; 4) Część 4 – Sprzęt i oprogramowanie systemowe. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. Zamawiający zastrzega konieczność składania ofert przez Wykonawcę na całość asortymentu w danej części/pakietu. 5. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 pzp Zamawiający będzie wymagał złożenia JEDZ wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 6. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. 7. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 31.05.2026 r. Termin podyktowany jest koniecznością rozliczenia dotacji celowej. W przypadku niewywiązania się z terminu rozliczenia dotacji, Zamawiający zobowiązany jest do zwrotu całości dotacji celowej. 8. Termin płatności: 60 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 10. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe: 1) na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP; art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa: w art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP, art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP, 2) na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu a) Wykaz dostaw – wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 102987-2026
Vorherige Bekanntmachung: 133711-2026
Interne Kennung: SPZOZ ZP-5/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację zadania W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Rozbudowa systemów IT SPZOZ w Mławie” w ramach realizacji projektu skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ww. zadanie jest objęte dotacją pochodzącą z (KPO) Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” ogłoszonych przez MZ. Zgodnie z warunkami otrzymania dotacji Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia do dnia 31.05.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania zrealizowania zamówień objętych dotacją i ich prawidłowego rozliczenia. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenia Zamawiającego dotyczące realizacji podobnych zamówień oraz obecnie obowiązujące realia rynkowe Zamawiający uważa, że nie jest możliwe skrócenie terminu realizacji zamówienia, gdyż wiązałoby to się ze zmianami dotyczącym charakterystyki przedmiotu zamówienia, a to mogłoby wpłynąć na konkurencyjność ofert, a w skrajnym przypadku doprowadzić do braku ofert i do unieważnienia postępowania. Brak realizacji zamówienia w terminie do 31.05.2026 r. uznane będzie przez MZ za wydatek niekwalifikowany i niewykonanie zakresu rzeczowego dotacji, co z kolei narazi Zamawiającego na niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie Zamawiający podkreśla, że skrócony termin składania ofert nie narusza zasady uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, został ustalony w sposób umożliwiający zapoznanie się z dokumentacją postępowania oraz przygotowanie i złożenie ofert, odpowiada rynkowemu charakterowi zamówienia oraz jego zakresowi.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung, 48821000 Netzwerkserver, 48610000 Datenbanksysteme
5. Los
Los: LOT-0018
Titel: Część 1 – Rozbudowa HIS i PACS
Beschreibung: 1. Zamówienie realizowane jest w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” finansowych przez Ministerstwo Zdrowia z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). 2. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów IT Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się złącznikach nr 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 do SWZ. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. Zamawiający zastrzega konieczność składania ofert przez Wykonawcę na całość asortymentu w danej części/pakietu. 5. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 pzp Zamawiający będzie wymagał złożenia JEDZ wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 6. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. 7. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 31.05.2026 r. Termin podyktowany jest koniecznością rozliczenia dotacji celowej. W przypadku niewywiązania się z terminu rozliczenia dotacji, Zamawiający zobowiązany jest do zwrotu całości dotacji celowej. 8. Termin płatności: 60 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT. 9. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 10. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe: 1) na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP; art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa: w art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP, art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP, 2) na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu a) Wykaz dostaw – wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48612000 Datenbankverwaltungssystem
Los: LOT-0019
Titel: Część 2 – Wdrożenie systemu laboratoryjnego
Los: LOT-0020
Titel: Część 3 - Szkolenie pracowników
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79632000 Personalschulung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0021
Titel: Część 4 – Sprzęt i oprogramowanie systemowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver