309193-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Udbud af udstyr til NAT screening
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af udstyr til NAT screening
BeschreibungRegion Nordjylland udbyder udstyr til NAT screening inkl. forbrugsartikler, service, træning samt øvrige relaterede produkter. Der skal leveres to udstyr. Ordregiver forpligter sig til at foretage 30.000 analyser årligt med option på yderligere analyser. Afregning sker efter "Pay Per Reportable Result" (PPRR) hvori udstyr, service inkl. reservedele, forbrugsvarer, undervisning, teknikertimer og kørsel, support o.l. er indeholdt i priser gående på godkendt klinisk svar.
Interne KennungU471-25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434520 Blutanalysegeräte
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten kan forlænges af Ordregiver 4 gange, hver gang med op til 12 måneder. Der er to optioner på yderligere analyser, som også skal prissættes. Option 1: Option på yderligere 10.000 analyser. PPRR prisen på option 1 er den samme som prisen for de første 30.000 analyser. Option 2: Option på yderligere 40.000 analyser. Tilbudsgiver skal angive en PPRR pris yderligere 40.000 analyser.