2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły oraz utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze” realizowane w ramach umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Wdrożenie e-usług i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o.”...
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły wraz z uruchomieniem i wdrożeniem oraz przeszkoleniem personelu zamawiającego oraz utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze realizowanego w ramach umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Wdrożenie e-usług i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o.” realizowanego w ramach naboru konkurencyjnego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. Część 1 – Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły Część 2 – Utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze. 2. Przedmiot postępowania jest częścią projektu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, dlatego zamawiający realizuje postępowanie pn. „Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły oraz utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze” realizowanego w ramach umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Wdrożenie e-usług i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o.” realizowane w ramach naboru konkurencyjnego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji oraz nie ogranicza równego dostępu do usług, infrastruktury i zasobów ze względu na płeć, pochodzenie etniczne lub rasowe, religię lub przekonania, niepełnosprawność, wiek czy orientację seksualną, a także stosowana jest zasada DNSH (DoNo Significant Harm – nieczynienia poważnych szkód środowisku), wynikająca z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241. 3. Wymagania w zakresie zatrudnienia osób, zastrzeżenia w zakresie możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia, zastrzeżenia w zakresie obowiązku osobistego wykonania zadań. 3.1. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób, o których mowa w art. 95 Pzp. 3.2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 Pzp. 3.3. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, dotyczącego postępowania pn.: „Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły oraz utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze” realizowanego w ramach umowy o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Wdrożenie e-usług i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o.” realizowane w ramach naboru konkurencyjnego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Zamawiający uznał za zasadne skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Projekt realizowany jest w ściśle określonych ramach czasowych, wynikających z regulacji unijnych oraz umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem. Harmonogram projektu ma charakter wiążący i nie podlega dowolnym modyfikacjom po stronie Zamawiającego. Niedotrzymanie wskazanych terminów niesie ze sobą wysokie ryzyko uznania wydatków za niekwalifikowane oraz utraty części lub całości przyznanego dofinansowania. Ogłoszenie postępowania zgodnie z terminami jakie standardowo przewiduje ustawa pzp (35 dni) dla postępowań powyżej progów unijnych znacznie wydłużyłoby termin realizacji oraz rozliczenia całego przedsięwzięcia. Dochowanie terminów składania ofert zgodnie z założeniami ustawy spowodowałoby wydłużenie czasu rozstrzygnięcia postępowania oraz podpisania umów z wykonawcami, a termin realizacji zamówienia znacząco wykraczałby poza ramy czasowe przewidziane w harmonogramie projektu. Przedmiot zamówienia obejmuje złożone prace wdrożeniowe i integracyjne systemów informatycznych w czynnie funkcjonującym podmiocie leczniczym. Szacowana pracochłonność prac po stronie wykonawcy wynosi około 215 osobodni. Po rozstrzygnięciu postępowania Zamawiający potrzebuje absolutnego minimum 10 tygodni na realizację prac wdrożeniowych, testowych i odbiorowych. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi wcześniejsze wyłonienie wykonawców oraz rozpoczęcie wskazanych działań, a także ograniczy ryzyko opóźnień w końcowej fazie realizacji projektu. Realizacja zamówienia będzie prowadzona w czynnym podmiocie leczniczym, dlatego prace wdrożeniowe i integracyjne muszą być realizowane w sposób zapewniający ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwo pacjentów. Wcześniejszy wybór wykonawcy umożliwi właściwe zaplanowanie harmonogramu realizacji prac, ich etapowanie oraz ograniczenie ryzyka zakłóceń w działalności Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje skrócenie terminu trwania postępowania za uzasadnione, proporcjonalne oraz zgodne z zasadami uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły
Beschreibung: Rozbudowa szpitalnego systemu HIS o dodatkowe moduły - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień.
Los: LOT-0002
Titel: Utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze
Beschreibung: Utrzymanie i rozbudowa funkcjonalności EDM w chmurze - szczegółowo opisana w Załączniku nr 1A do SWZ Część 2
Haupteinstufung (cpv): 72317000 Datenspeicherung