309207-2025 - Ergebnis
Polen – Stromversorgung – Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 28D.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla budynku Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 28D.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej do budynku ŚOW NFZ zlokalizowanego w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 28D, dz. Nr 41/10, obręb 0024, dz. Nr 1319/39, Zasilanie podstawowe nr PPE 590543560202294660 oraz Zasilanie rezerwowe nr PPE 590543560202294677.
Interne Kennung: NFZ13-WAG-SSZP.251.4.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tryb zamówienia z wolnej ręki. Zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą, na podstawie przesłanek wskazanych w art. 214 ust.1 pkt 1 lit. a - ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320). Zawarcie umowy na czas nieoznaczony. Rodzaj procedury: Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit a oraz art. 215 ust 1 pkt. 3 lit d, zawarcie umowy zgodnie z art. 435 ust. 2 ustawy PZP tj., na czas nieoznaczony. Kryteria udzielenia zamówienia: Cena 100% W związku z koniecznością zapewnienia dostaw energii elektrycznej dla Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, powstaje potrzeba zawarcia umowy na dystrybucję energii z jednym, wybranym Wykonawcą, w trybie zamówienia z wolnej ręki. Świadczenie usługi dystrybucji (przesyłu) energii elektrycznej może być realizowane wyłącznie przez jednego Wykonawcę (tzw. monopol naturalny) do którego sieci elektrycznej są przyłączone obiekty Zamawiającego. W związku z tym, że Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia znajduje się na obszarze objętym dystrybucją energii elektrycznej wykonywaną przez PGE Dystrybucja S.A. – z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze może udzielić zamówienia publicznego wyłącznie temu Wykonawcy. Podstawowe uzasadnienie decyzji o wyborze tego trybu oparte jest na następujących przesłankach: 1. Monopolistyczna sytuacja rynkowa – w regionie, w którym znajduję się Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, działalność dystrybucji energii elektrycznej jest prowadzona wyłącznie przez jednego dostawcę tj.: PGE Dystrybucja S.A., które posiada monopol naturalny na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w tym obszarze. Zatem nie ma możliwości wyboru innego Wykonawcy, co uzasadnia zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit a oraz art. 215 ust 1 pkt. 3 lit d ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych. 2. Zabezpieczenie ciągłości dostaw - Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia jest uzależniony od ciągłości dostaw energii elektrycznej do prowadzonej działalności, która jest kluczowa dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania. 3. Warunki techniczne i infrastrukturalne – współpraca z dotychczasowym Wykonawcą PGE Dystrybucja S.A., jest również uzasadniona względami technicznymi, ponieważ system dystrybucji energii jest w pełni zintegrowany z infrastrukturą. Zmiana Wykonawcy wymagałaby kosztownej i czasochłonnej adaptacji systemów oraz mogłaby prowadzić do ryzyka przerw w dostawach. Zamawiający – Narodowy Fundusz Zdrowia Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach, zwróci się do PGE Dystrybucja S.A., jako jedynego możliwego Wykonawcy przedmiotowego zamówienia, z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, z zaproszeniem do negocjacji (za pośrednictwem wymiany dokumentów), o którym mowa w art. 213 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 1320), który to stanowi, iż „Zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym Zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą”, na usługę dystrybucji energii elektrycznej. W związku z charakterem przedmiotu zamówienia, ma zastosowanie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit a oraz art. 215 ust. 1, pkt 3, lit d ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej do budynku ŚOW NFZ zlokalizowanego w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 28D, dz. Nr 41/10, obręb 0024, dz. Nr 1319/39, Zasilanie podstawowe nr PPE 590543560202294660 oraz Zasilanie rezerwowe nr PPE 590543560202294677. Umowa zawarta na czas nieoznaczony.