309265-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Bauwesen – Vangkildegård - Renovering af alment boligbyggeri
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVangkildegård - Renovering af alment boligbyggeri
BeschreibungMed udgangspunkt i helhedsplan og godkendt skema A for renovering af Vangkildegård Afd. 16-003 i Hvalsø udbydes opgaven som totalrådgivning inkl. udbud af opgaven i hovedentreprise frem til og med 1-års gennemgang. Vangkildegård afd. 16-003 er opført i 1978 i Hvalsø. Der er 84 boliger opført som hhv. rækkehuse og lejligheder. Helhedsplanen er udarbejdet i 2020 og er efterfølgende blevet bearbejdet og brugt som grundlag for udarbejdelse og godkendelse af skema A. Følgende arbejder er indeholdt i skema A: • Nye lette facader med bedre isolering • Nye vinduer og døre • Efterisolering af lofter • Gennemgang og vedligehold af eksisterende tagbelægning • Bedre ventilation • Udbedring af fejl i murværk
Interne KennungVangkildegård - Renovering af alment boligbyggeri
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDet forventes at prækvalificere 5 ansøgere til at afgive tilbud *********************************************************************************************************************************** Overordnet tidsplan for udbud: * Spørgefrist ifm. prækvalifikation: 3/6 2026 * Ansøgningsfrist ifm. prækvalifikation: 10/6 2026 * Forventet tidspunkt for opfordring til afgivelse af tilbud: 24/6 2026
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungDer henvises til udbudsbekendtgørelsens afsnit 2.1 og yderligere oplysninger om projektet i det samlede udbudsmateriale.