2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zadanie 3 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Bernardyńskiej od nr 7 do nr 31 oraz Zadanie 5 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Podklasztornej od nr 56 do nr 75B (wysięgnik w ulicy Bernardyńskiej)
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Kielce w ramach Zadania 3 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Bernardyńskiej od nr 7 do nr 31, oraz Zadania 5 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Podklasztornej od nr 56 do nr 75B (wysięgnik w ulicy Bernardyńskiej) realizowanych według WARUNKÓW KONTRAKTOWYCH DLA BUDOWY DLA ROBÓT INŻYNIERYJNO - BUDOWLANYCH PROJEKTOWANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO pierwsze wydanie w języku angielskim 1999 opublikowane przez Międzynarodową Federację Inżynierów-Konsultantów (Federation Internationale des Ingenieurs-Conseils - FIDIC) PO Box 311, CH-1215 Geneva 15, Szwajcaria, oraz czwarte wydanie angielsko-polskie 2008, (czerwony FIDIC). 2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Zadanie 3 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Bernardyńskiej od nr 7 do nr 31 - budowa kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 366,2 m z rur i kształtek kanalizacyjnych, kielichowych z PVC klasy SN12 litych o średnicy ø200x6,5mm, - budowa odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 30,5 m z rur i kształtek kielichowych PVC klasy SN12 litych o średnicy Ø 160x5,2mm. b) Zadanie 5 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Podklasztornej od nr 56 do nr 75B (wysięgnik w ulicy Bernardyńskiej) - budowa kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 95,9 m z rur i kształtek kanalizacyjnych, kielichowych z PVC klasy SN12 litych o średnicy ø200x6,5mm, - budowa odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 29,5 m z rur i kształtek kielichowych PVC klasy SN12 litych o średnicy Ø 160x5,2mm. 3. Zamawiający wymaga, żeby przy ustalaniu kwot, Wykonawca zapoznał się ze wszystkimi elementami SWZ i przeanalizował warunki Kontraktu, OPZ, informacji, instrukcji lub opisów robót jak i zastosowanych materiałów. 4. Zamawiający informuje, że załączony do SWZ przedmiar służy wyłącznie jako materiał pomocniczy i nie stanowi podstawy do sporządzenia przez Wykonawcę oferty. Podstawą do obliczenia ryczałtowej ceny oferty jest opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 5. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto roboty odtworzeniowe związane z przywróceniem terenu do stanu zgodnie z warunkami odtworzenia nawierzchni wydanymi przez zarządców dróg, wykonanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektów organizacji ruchu i poniesienie opłaty za zajęcie pasa drogowego zgodnie z decyzjami administracyjnymi, poniesienie opłaty za ewentualne zajęcie nieruchomości na potrzeby zaplecza budowy lub na inne cele realizacji zadania w okresie wykonywania robót, przeprowadzenia prób końcowych, koszty usunięcia wszelkich wad w robotach. Wykonawca wykona także czynności niezbędne do oddania robót do eksploatacji. Opłaty za stałe umieszczenie obcych urządzeń w pasie drogowym ponosi Wykonawca do końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło wystawienie Świadectwa Przejęcia. Zamawiający ponosi opłaty w kolejnych latach objętych Decyzją zezwalającą na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym. Wyjątek stanowią urządzenia niezbędne do prawidłowego wykonania Robót, w tym wypadku całość opłat ponosi Wykonawca. 6. Wykonawca zobowiązany jest również do przejęcia placu budowy, uporządkowania terenu robót po ich zakończeniu (przywrócenie do stanu pierwotnego) w terminie nie późniejszym niż termin odbioru technicznego robót (data wystawienia Świadectwa Przejęcia) oraz do pozostawienia po zakończeniu robót całego terenu robót uporządkowanego, czystego i nadającego się do użytkowania. 7. Przy realizacji zamówienia Wykonawca winien uwzględnić sposób eksploatacji kanalizacji sanitarnej oraz konieczność sukcesywnego włączania wykonywanych odcinków do eksploatowanej kanalizacji sanitarnej i odprowadzanie ścieków do systemu kanalizacyjnego miasta Kielc. Zamawiający informuje, że Wykonawca winien uwzględnić sukcesywne podłączanie się kolejnych mieszkańców do nowowybudowanej sieci, w tym także mieszkańców nie ujętych w projekcie, bez zgłaszania roszczeń przez Wykonawcę oraz bez utraty rękojmi za wady dla Zamawiającego, na co Wykonawca wyraża zgodę. 8. Wykonawca przed rozpoczęciem robót zobowiązany jest złożyć w Biurze Obsługi Klienta Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. „zgłoszenie przystąpienia do robót”. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: JRP-7/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Kielce w ramach Zadania 3 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Bernardyńskiej od nr 7 do nr 31, oraz Zadania 5 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Podklasztornej od nr 56 do nr 75B (wysięgnik w ulicy Bernardyńskiej) realizowanych według WARUNKÓW KONTRAKTOWYCH DLA BUDOWY DLA ROBÓT INŻYNIERYJNO - BUDOWLANYCH PROJEKTOWANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO pierwsze wydanie w języku angielskim 1999 opublikowane przez Międzynarodową Federację Inżynierów-Konsultantów (Federation Internationale des Ingenieurs-Conseils - FIDIC) PO Box 311, CH-1215 Geneva 15, Szwajcaria, oraz czwarte wydanie angielsko-polskie 2008, (czerwony FIDIC). 2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Zadanie 3 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Bernardyńskiej od nr 7 do nr 31 - budowa kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 366,2 m z rur i kształtek kanalizacyjnych, kielichowych z PVC klasy SN12 litych o średnicy ø200x6,5mm, - budowa odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 30,5 m z rur i kształtek kielichowych PVC klasy SN12 litych o średnicy Ø 160x5,2mm. b) Zadanie 5 - Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Podklasztornej od nr 56 do nr 75B (wysięgnik w ulicy Bernardyńskiej) - budowa kanałów sanitarnych grawitacyjnych o długości ok. 95,9 m z rur i kształtek kanalizacyjnych, kielichowych z PVC klasy SN12 litych o średnicy ø200x6,5mm, - budowa odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y): długości ok. 29,5 m z rur i kształtek kielichowych PVC klasy SN12 litych o średnicy Ø 160x5,2mm. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w SWZ dostępnej na stronie internetowej platformazakupowa.pl udostępnionej na stronie internetowej Spółki Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. www.wod-kiel.com.pl w zakładce "Przetargi". Wewnętrzny identyfikator: JRP-7/2025