2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 6.150.000,00zł
Beschreibung: 1. Kredyt długoterminowy w wysokości 6.150.000,00 zł (sześć milionów sto pięćdziesiąt złotych) z przeznaczeniem na: 1) spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów w wysokości 1.370.758,00 zł, 2) finansowanie planowanego deficytu w wysokości 4.779.242,00 zł. 2. Okres kredytowania do 31.12.2033 roku. 3. Kredyt udzielony w PLN. 4. Wykonawca otworzy rachunek kredytowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy i prowadzić go będzie nieodpłatnie w trakcie realizacji niniejszej umowy kredytowej. 5. Wykonawca dokona uruchomienia wszystkich transz kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez naliczania prowizji od niewykorzystanej części kredytu. 6. Wykonawca uruchomi środki kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 7. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 22 grudnia 2025 roku. 8. Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 9. Kwota wykorzystanego kredytu oprocentowana będzie w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa będzie równa wysokości stawki bazowej WIBOR dla terminu 1 miesięcznego obowiązującej w okresie, za który odsetki są naliczane powiększonej o stałą marżę wykonawcy, ustalonej na podstawie złożonej oferty. 10. Wysokość stawki bazowej WIBOR dla terminu 1 miesięcznego ustalana jest jako stawka średnia z okresu jednego m-ca i publikowana na koniec każdego okresu przez Bank. 11. Stawka opublikowana obowiązuje od pierwszego dnia rozpoczynającego kolejny okres, tj. pierwszy dzień miesiąca, do ostatniego dnia m-ca. 12. Odsetki od kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych i płatne w okresach miesięcznych do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank. Dla potrzeb wyliczenia ceny należy przyjąć uruchomienie kredytu w dniu 20 marca 2025 roku. 13. Przy naliczeniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok rzeczywistą liczbę dni w roku tj. 365 lub 366 dni. 14. O wysokości stawki bazowej (WIBOR 1) stanowiącej podstawę obliczenia oprocentowania kredytu w danym miesiącu oraz kwocie naliczonych odsetek za dany miesiąc, Zamawiający będzie powiadamiany pisemnie przez Wykonawcę w terminie do 20 dnia tego miesiąca. 15. Marża wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 16. Odsetki naliczone będą od faktycznie wykorzystanego kredytu. 17. Spłata kredytu nastąpi w ratach: 1) do 30 czerwca 2026 roku – 130.000,00 zł, 2) do 30 czerwca 2027 roku – 130.000,00 zł, 3) do 30 czerwca 2028 roku – 130.000,00 zł, 4) do 31 grudnia 2029 roku – 300.0000,00 zł, 5) do 31 marca 2030 roku – 375.000,00 zł, 6) do 30 czerwca 2030 roku – 375.000,00 zł, 7) do 30 września 2030 roku – 375.000,00 zł, 8) do 31 grudnia 2030 roku – 375.000,00 zł, 9) do 31 marca 2031 roku – 375.000,00 zł, 10) do 30 czerwca 2031 roku – 375.000,00 zł, 11) do 30 września 2031 roku – 375.000,00 zł, 12) do 30 grudnia 2031 roku – 375.000,00 zł, 13) do 31 marca 2032 roku – 375.000,00 zł, 14) do 30 czerwca 2032 roku – 375.000,00 zł, 15) do 30 września 2032 roku – 375.000,00 zł, 16) do 31 grudnia 2032 roku – 375.000,00 zł, 17) do 31 marca 2033 roku – 150.000,00 zł, 18) do 30 czerwca 2033 roku – 300.000,00 zł, 19) do 30 września 2033 roku – 360.000,00 zł, 20) do 31 grudnia 2033 roku – 150.000,00 zł, 18. Zamawiający zastrzega sobie możliwość do zmiany treści umowy w zakresie terminów harmonogramu spłat rat kapitałowych i ich wysokości bez dodatkowych opłat. 19. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez dodatkowych kosztów. 20. Zamawiający nie ponosi innych dodatkowych kosztów związanych z obsługą kredytu. 21. Dodatkowo zamawiający informuje, że: 1) na wekslu in blanco oraz deklaracji wekslowej Skarbnik dokona kontrasygnaty, 2) nie posiada zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wobec Urzędu Skarbowego. 22. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowi weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.
Vorherige Bekanntmachung: 125800-2025
Interne Kennung: IW-ZA.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1) spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów w wysokości 1.370.758,00 zł, 2) finansowanie planowanego deficytu w wysokości 4.779.242,00 zł.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Zamawiający prowadzi postępowanie z wykorzystaniem tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Do czynności podejmowanych przez Zmawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy przywołanej ustawy PZP oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1061). 4. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza wysokość progów unijnych o jakich mowa w art. 3 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 10. Zmawiający nie wymaga wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań wynikających z art. 60 i art. 121 PZP. 11. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych UZASADNIENIE: podział na części spowodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia oraz trudności w skoordynowaniu działań rożnych wykonawców, co skutkowałoby nieprawidłową realizacją zamówienia. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia,; W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e- Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 57 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział XIII SWZ. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział II SWZ. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób zatrudnionych na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) wykonujących czynności związane z obsługą kredytu, w tym m.in. naliczania odsetek, przesyłania Zamawiającemu informacji na temat naliczonych odsetek, ustalania bieżących sald. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 6.150.000.00zł