2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie operatu wodnoprawnego dla budowli hydrotechnicznych znajdujących się na terenie działania Zarządu Zlewni w Augustowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie operatu wodnoprawnego dla budowli hydrotechnicznych znajdujących się na terenie działania Zarządu Zlewni w Augustowie. 2. Opracowanie operatu wodnoprawnego na usługi wodne obejmujące piętrzenie i retencjonowanie wód cieku Grabnik w oparciu o budowlę piętrzącą zlokalizowaną w km 0+518 oraz opracowanie operatu wodnoprawnego na usługi wodne obejmujące piętrzenie i retencjonowanie wód cieku Czerwonka Woszczelska (Dopływ spod Czerwonki) w oparciu o budowlę piętrzącą zlokalizowaną w km 0+581 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: B.ROZ.270.2.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 2. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 3. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono konsultacji rynkowych 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, nie przewiduje zawarcia umowy ramowej ani aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp ani skorzystania z opcji. 6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 7. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców, jeżeli są już znane. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w § 7 projektu umowy. 8. Zamawiający nie przewiduje wymagań o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz inni Wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych. 10. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. 11. Wykonawca w terminie składania ofert składa: 1) Ofertę tj.: formularz ofertowy - zał. 1 do SWZ. 2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków złożone na formularzu JEDZ - zał. 2 do SWZ. W przypadku polegania na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawca składa JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ składa każdy z wykonawców. Wypełniając JEDZ w zakresie Część IV: Kryteria kwalifikacji, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa w części IV i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. 3) Oświadczenie sankcyjne dotyczącego przesłanek wykluczenia z postępowania na podst. art. 5k Rozporządzenia (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zał. 3 do SWZ. W przypadku polegania na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawca składa także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby- zał. 3A do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie- zał. 3 do SWZ.. 4) Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Dotyczy także podmiotów udostępniających zasoby. 5) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 4 6) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 7) W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ 8) przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy, usługi wykonają poszczególni wykonawcy zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ 12. Zamawiający nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 13. Zamawiający nie będzie badać, czy wobec podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby zachodzą podstawy wykluczenia z zastrzeżeniem okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.tj. przypadku podwykonawców, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 14.Zamówienie zostało ujęte w poz. 2.3.281 planu postępowań z dn. 17.04.2026 nr 2026/BZP 00116193/04/P.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie operatu wodnoprawnego dla budowli hydrotechnicznych znajdujących się na terenie działania Zarządu Zlewni w Augustowie. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: Opracowanie operatu wodnoprawnego na usługi wodne obejmujące piętrzenie i retencjonowanie wód cieku Grabnik w oparciu o budowlę piętrzącą zlokalizowaną w km 0+518 oraz opracowanie operatu wodnoprawnego na usługi wodne obejmujące piętrzenie i retencjonowanie wód cieku Czerwonka Woszczelska (Dopływ spod Czerwonki) w oparciu o budowlę piętrzącą zlokalizowaną w km 0+581 3.. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 5 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp oraz nie przewiduje możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp.