2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie w procesie odzysku paliwa alternatywnego, tj. odpadów o kodzie 19 12 10
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie w procesie odzysku paliwa alternatywnego, tj. odpadów o kodzie 19 12 10, wytwarzanych w zakładzie Zamawiającego. Oferowany sposób zagospodarowania musi być przeprowadzony w sposób zgodny z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, w szczególności z opisanymi w załączniku nr 1 do ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), procesami odzysku. Do produkcji paliwa alternatywnego wykorzystywany jest balast po separacji frakcji 80-300 mm oraz frakcji >300 mm pochodzący z niesegregowanych odpadów komunalnych (kod 20 03 01) jak również odpady po segregacji odpadów surowcowych. Skład odpadów będących materiałem wsadowym do produkcji paliwa alternatywnego stanowią głównie odpady z tworzyw sztucznych – m.in. LDPE, PE, PP, PET, PS oraz odpady papieru, tektury, gumy i tekstyliów. Odpady o kodzie 19 12 10 będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem, w postaci płatków o wymiarach ok. 35x35 mm, uzyskanych w procesie rozdrabniania przy użyciu rozdrabniarek mechanicznych. Odpady służące przygotowaniu paliwa alternatywnego praktycznie pozbawione są zawartości metali żelaznych, metali nieżelaznych oraz szkła, poprzez poddanie ich procesowi separacji magnetycznej, wiroprądowej i manualnej. Średnie parametry jakościowe odpadów to: - wartość opałowa > 15,0 MJ/kg, - wilgotność < 15%. Podane wartości mają wyłącznie charakter poglądowy i zostały ustalone na podstawie prób wykonanych na potrzeby Zamawiającego. Należy przyjąć, że ww. parametry jakościowe mogą okresowo ulegać zmianie w zależności od jakości frakcji kierowanej do produkcji oraz warunków atmosferycznych. Załadunek odpadów będzie leżał po stronie Zamawiającego. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Puławach przy ul. Dęblińskiej 96 w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.30, w ilości określonej w zamówieniu sprzedaży uzgodnionym telefonicznie lub przesłanym przez przedstawiciela Zamawiającego e-mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Odbiór nastąpi w terminie do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia gotowości do odbioru. Ważenie odpadów przez Zamawiającego będzie odbywało się na legalizowanej wadze samochodowej, zlokalizowanej w Zakładzie Zamawiającego przy ul. Dęblińskiej 96 w Puławach. Dokumenty ewidencji odpadów Zamawiający (Przekazujący odpady) będzie sporządzał za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.). Obieg ww. dokumentów będzie odbywał się w sposób określony w tych przepisach. 2. Ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 2 000,0 Mg. Wskazana powyżej ilość stanowi ilość maksymalną, zaś zamówienie będzie realizowane sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający w okresie realizowania zamówienia gwarantuje przekazanie Wykonawcy odpadów o kodzie 19 12 10 w ilości minimalnej 1 000,0 Mg. 3. Termin wykonania zamówienia określa się na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do czasu odebrania odpadów w ilości 2 000 Mg, o ile nastąpi to przed upływem 12 miesięcy.
Interne Kennung: ZP/ZUK/05/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001