310291-2026 - Wettbewerb
Polen – Arzneimittel – Dostawy produktów farmaceutycznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy produktów farmaceutycznych
BeschreibungI. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów produktów farmaceutycznych, według 78 zadań (pakietów), zgodnie z ilościami i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 3 do niniejszej specyfikacji „OPZ - Formularz asortymentowo – cenowy”, a) dopuszcza się składanie ofert częściowych na poszczególne zadania (pakiety); b) zastrzega się częściowy wybór ofert, gdzie część stanowi poszczególne zadanie (pakiet); c) oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w załączniku nr 3 do specyfikacji dla poszczególnych zadań (pakietów) zostaną odrzucone; d) Wykonawca może złożyć oferty na jedno, kilka lub wszystkie zadania (pakiety). 2. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: a) cena jednostkowa leku znajdującego się na liście leków refundowanych nie może być wyższa niż wynika to z zapisu art. 9 ust 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 253), b) Zamawiający wyraża zgodę na zmianę wielkości opakowań (tabletek, ampułek, kilogramów itp.) z odpowiednim przeliczeniem i zaokrągleniem do pełnych opakowań w górę (z zastrzeżeniem wskazanym w SWZ), c) Wszelkie nazwy własne produktów oraz norm i atestów przywołane w specyfikacji służą określeniu pożądanego standardu wykonania i właściwości oraz wymogów założonych dla przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza w tym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem, że spełni on wszystkie wymogi Zamawiającego. d) Wymagania jakościowe produktów leczniczych są określone w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2025 r. poz. 750 ze zm.) która w art. 1 ust. 1 pkt 1 stanowi, że określa ona m.in. zasady i tryb dopuszczania do obrotu produktów leczniczych, z uwzględnieniem w szczególności wymagań dotyczących jakości, skuteczności i bezpieczeństwa ich stosowania". Ponadto, rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania (Dz.U. z 2022 r. poz. 1273 z późn.zm.) określa szczegółowo wymagania w zakresie zapewnienia odpowiedniej jakości produktu leczniczego. W przedmiotowym postępowaniu standard jakościowy produktów leczniczych został zdefiniowany przez Zamawiającego poprzez podanie w opisie przedmiotu zamówienia który zawiera m.in.: skład, postać i drogę podania oraz jednostkę miary. 3. Wspólny słownik zamówień (CPV): 33.60.00.00-6 Produkty farmaceutyczne II. Informacje o przedmiotowych środkach dowodowych 1. Zamawiający na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania żąda przedmiotowych środków dowodowych: Oświadczenie Wykonawcy, że: 1) będzie posiadać aktualne i ważne przez cały okres trwania umowy dopuszczenia do obrotu na każdy oferowany produkt leczniczy zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2025 r. poz. 750 ze zm.) (jeżeli dotyczy) 2) oferowane wyroby medyczne są dopuszczone do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1620) i innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa (jeżeli dotyczy) – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ. 2. Wykonawca przedmiotowe środki dowodowe składa wraz z ofertą. 3. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. III. Z uwagi na treść przepisów art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, rozporządzeniem 2025/395, rozporządzeniem 2025/2033, Zamawiający żąda od wykonawcy wykazu podwykonawców i dostawców, na których przypada na ponad 10% wartości zamówienia, zaś w przypadku podmiotów, na których zdolności wykonawca polega – wskazania, czy wykonawca polega na zdolności tych podmiotów w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia. Informacje te należy podać w załączniku nr 8 do SWZ. IV. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 Pzp wykonawcę na podstawie art. 108 ust. 1 i 2 i art. 109 ust. 1 Pzp. V. WYKLUCZENIE SANKCYJNE 1. Zgodnie z ustawą z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (Dz.U. z 2025 r. poz. 514 t.j.), zwana dalej ustawą, z postępowania wyklucza się: 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. 2. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w ust. 1.
Interne KennungEA/20/PN/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensINFORMACJE INNE 1. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty: a) Oświadczenie wykonawcy że nie zachodzą wobec niego przesłanki wykluczenia określone w art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2025 poz. 514 t.j.) oraz na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, rozporządzeniem 2025/395, rozporządzeniem 2025/2033 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576– zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie na załączniku nr 8 do SWZ składa każdy z Wykonawców. b) Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, rozporządzeniem 2025/395, rozporządzeniem 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ Podmiot zagraniczny 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 10.1/1 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt. 10.1/1 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych); 2) zaświadczenia, o którym mowa w pkt. 10.1/3 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych), zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w pkt. 10.1/4 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych), lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt. 10.1/5 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych) - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; 3) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, o której mowa w pkt. 10.1/7 SWZ (§ 2 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia o podmiotowych środkach dowodowych) - składa informację z odpowiedniego rejestru zawierającego informacje o jego beneficjentach rzeczywistych albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, określający jego beneficjentów rzeczywistych;. 2. Dokument, o którym mowa w pkt. 10.2/1/1 SWZ, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w 10.2/1/2 i 3 SWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 10.2/1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis pkt 10.2/2 stosuje się.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungDostawy produktów farmaceutycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w załączniku nr 3 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0002
Interne KennungZadanie nr 2 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0003
Interne KennungZadanie nr 3 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0004
Interne KennungZadanie nr 4 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0005
Interne KennungZadanie nr 5 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0006
Interne KennungZadanie nr 6 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0007
Interne KennungZadanie nr 7 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0008
Interne KennungZadanie nr 8 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0009
Interne KennungZadanie nr 9 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0010
Interne KennungZadanie nr 10 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0011
Interne KennungZadanie nr 11- Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0012
Interne KennungZadanie nr 12 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0013
Interne KennungZadanie nr 13 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0014
Interne KennungZadanie nr 14 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0015
Interne KennungZadanie nr 15 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0016
Interne KennungZadanie nr 16 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0017
Interne KennungZadanie nr 17 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0018
Interne KennungZadanie nr 18 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0019
Interne KennungZadanie nr 19 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0020
Interne KennungZadanie nr 20 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0021
Interne KennungZadanie nr 21 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0022
Interne KennungZadanie nr 22 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0023
Interne KennungZadanie nr 23 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0024
Interne KennungZadanie nr 24 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0025
Interne KennungZadanie nr 25 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0026
Interne KennungZadanie nr 26 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0027
Interne KennungZadanie nr 27 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0028
Interne KennungZadanie nr 28 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0029
Interne KennungZadanie nr 29 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0030
Interne KennungZadanie nr 30 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0031
Interne KennungZadanie nr 31 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0032
Interne KennungZadanie nr 32 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0033
Interne KennungZadanie nr 33 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0034
Interne KennungZadanie nr 34 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0035
Interne KennungZadanie nr 35 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0036
Interne KennungZadanie nr 36 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0037
Interne KennungZadanie nr 37 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0038
Interne KennungZadanie nr 38 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0039
Interne KennungZadanie nr 39 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0040
Interne KennungZadanie nr 40 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0041
Interne KennungZadanie nr 41 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0042
Interne KennungZadanie nr 42 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0043
Interne KennungZadanie nr 43 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0044
Interne KennungZadanie nr 44 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0045
Interne KennungZadanie nr 45 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0046
Interne KennungZadanie nr 46 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0047
Interne KennungZadanie nr 47 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0048
Interne KennungZadanie nr 48 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0049
Interne KennungZadanie nr 49 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0050
Interne KennungZadanie nr 50 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0051
Interne KennungZadanie nr 51 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0052
Interne KennungZadanie nr 52 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0053
Interne KennungZadanie nr 53 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0054
Interne KennungZadanie nr 54 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0055
Interne KennungZadanie nr 55 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0056
Interne KennungZadanie nr 56 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0057
Interne KennungZadanie nr 57 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0058
Interne KennungZadanie nr 58 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0059
Interne KennungZadanie nr 59 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0060
Interne KennungZadanie nr 60 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0061
Interne KennungZadanie nr 61 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0062
Interne KennungZadanie nr 62 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0063
Interne KennungZadanie nr 63 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0064
Interne KennungZadanie nr 64 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0065
Interne KennungZadanie nr 65 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0066
Interne KennungZadanie nr 66 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0067
Interne KennungZadanie nr 67 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0068
Interne KennungZadanie nr 68 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0069
Interne KennungZadanie nr 69 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0070
Interne KennungZadanie nr 70 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0071
Interne KennungZadanie nr 71 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0072
Interne KennungZadanie nr 72 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0073
Interne KennungZadanie nr 73 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0074
Interne KennungZadanie nr 74 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0075
Interne KennungZadanie nr 75 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0076
Interne KennungZadanie nr 76 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0077
Interne KennungZadanie nr 77 - Dostawy produktów farmaceutycznych
LosLOT-0078
Interne KennungZadanie nr 78 - Dostawy produktów farmaceutycznych