2. Verfahren
Verfahren
Titel: NZP.272.49.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę mebli biurowych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli biurowych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 2. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych i warunków gwarancji” – Załącznik nr 2 do SWZ oraz wzorze umowy – Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Przedmiotowa dostawa współfinansowana jest w ramach projektu w ramach następujących projektów pn.: a) „Systemowy i kompleksowy rozwój potencjału naukowo – badawczego Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Szpitala Kopernika w Łodzi” nr KPOD.07.07-IW.07-0324/24 (dalej KPO_CWBK) ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach działania D3.1.1. Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu; b) „Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” nr KPOD.07.02-IP.10-0081/24 (dalej KPO_ONKO) ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, w ramach działania D1.1.1. Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych; c) „Kopernik- cyfrowy bliźniak pacjenta. Cyfrowy kompletny obraz pacjenta to szybka diagnoza” nr 2023/ABM/02/00012-00 (dalej RCMC) ze środków budżetu państwa otrzymanych z Agencji Badań Medycznych na Tworzenie i rozwój Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej. 5. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 200259-2026
Interne Kennung: NZP.272.49.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: WWCOiT im.M.Kopernika w Łodzi pozyskało śr.finansowe na realizację projektów związanych z rozwojem Szpitala,w ramach których zaplanowany został zakup wyposażenia meblowego,tj.: a)przedsięwzięcie nrKPOD.07.02-IP.10-0081/24„Rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” b)przedsięwzięcie nrKPOD.07.07-IW.07-0324/24„Systemowy i kompleksowy rozwój potencjału naukowo–badawczego Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Szpitala Kopernika w Łodzi” c)przedsięwzięcie nr2023/ABM/02/00012-00„Kopernik-cyfrowy bliźniak pacjenta.Cyfrowy kompletny obraz pacjenta to szybka diagnoza” Jednym z warunków otrzymania finansowania jest rozliczenie zakupu wyposażenia meblowego w terminie wskazanym w umowach zawartych z jednostkami finansującymi.W przypadku projektu wskazanego w pkt.a)term.został określony na30.04.26r.a dla projektu w pkt.b)na30.06.26r.Tym samym brak realizacji zakresu rzeczowego oraz wydatkowania śr.finansowych uzyskanych na podstawie zawartych umów we wskazanych powyżej term.oznaczać będzie po stronie Szpitala obowiązek sfinansowania zakupu ze śr.własnych i utrata przyznanego dofinansowania. Analizując plan zamówień Centrum wynika, iż zakup wyposażenia meblowego powinien nastąpić przy zastosowaniu procedury unijnej,dla której właściwym term.składania ofert jest okres35dni.Na podstawie przeprowadzonego badania rynku wynika,że dostawa wraz z montażem wyposażenia meblowego wymaga min30dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.Jednocześnie przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wymaga min.65dni.Przedmiotowa analiza wskazuje więc,że zachowanie ustawowego term.składania ofert w tym postępowaniu stanowi realne zagrożenie dla zachowania term.przyznanego dofinasowania. Zgodnie z art.138ust.2pkt.2pzp zamawiający może wyznaczyć term.składania ofert krótszy niż term.określony w art.138ust.1,nie krótszy jednak niż15dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE,jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie term.składania ofert jest uzasadnione.Jak wskazuje się w wyroku KIOz14.07.23r.(sygn.akt KIO1844/23) "do powstania możliwości skrócenia term.niezbędne jest wykazanie,że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie term.składania ofert.Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami,nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego.Przepis art.138ust.2pkt 2p.z.p.mówi jedynie o tym,by skrócenie term.składania ofert było uzasadnione.Brak uzasadnienia skrócenia term.w dok.publikacyjnych nie wyklucza sytuacji,w której skrócenie term.faktycznie było uzasadnione,a czynność Zamawiającego prawidłowa.(.)Określając term.składania ofert(w tym również term.skrócony)zamawiający powinien mieć również na względzie to,by potencjalni wykonawcy zainteresowani uzyskaniem zamówienia mogli w tym czasie przygotować i złożyć ważną ofertę.Zamawiający powinien więc kierować się warunkami konkretnego postępowania,w szczególności OPZ, jego złożonością i skalą,przy uwzględnieniu interesów,których ochrona ma zostać zapewniona przez skrócenie term." W przedmiotowej sprawie w kontekście term.dostawy i montażu wyposażenia meblowego oraz term.rozliczenia dofinansowania oznacza,że ten bardzo krótki term.wydatkowania środków narzucony przez instytucję finansującą realizację zamówienia uzasadnia pilną potrzebę udzielenia zamówienia.Jak wyżej zostało wskazane,w przepisie brak jest jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji powyższego przepisu.Kat.możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty.Brak możliwości późniejszego sfinansowania zamówienia uzasadnia skrócenie tego term.Dodatkowo zaistniała obiektywna przyczyna niezależna od Centrum,tj.poprzednie postępowanie przetargowe zostało unieważnione i konieczne było powtórzenie procedury.Skrócenie term.jest jedyną szansą realizacji zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: NZP.272.49.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę mebli biurowych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 2216 000 Euro.