3109-2025 - Ergebnis
Polen – Leuchten und Beleuchtungszubehör – Modernizacja oświetlenia miejsc publicznych w gminie Zakrzówek
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja oświetlenia miejsc publicznych w gminie Zakrzówek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Zakrzówek, która obejmuje: a) demontaż istniejących opraw oświetleniowych w ilości 648 sztuk, b) wymianę 634 szt. istniejących nieenergooszczędnych opraw drogowych sodowych na oprawy LED w tym 513 szt. na linii będącej własnością PGE i 121 szt. na linii będącej własnością Gminy wraz z wymianą wysięgnika, zacisków, przewodu, bezpiecznika wraz z osłoną, c) wymianę 14 szt. istniejących nieenergooszczędnych opraw parkowych sodowych na oprawy LED na linii będącej własnością Gminy, d) utylizację zdemontowanych materiałów, e) wykonanie badań i pomiarów dla całego zakresu zamówienia, f) wykonanie dokumentacji powykonawczej. Główne założenia oraz wymagania Inwestycji: a) poprawa efektywności energetycznej przez obniżenie energochłonności oświetlenia, poprzez redukcję mocy objętych opracowaniem opraw świetlnych o co najmniej 50%; b) instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i; c) oprawy oświetleniowe drogowe muszą pochodzić od jednego producenta, d) wymagany okres gwarancji dla zabudowanych opraw oświetleniowych wynosi co najmniej 60 miesięcy; e) obowiązek użycia przez Wykonawcę nowych opraw wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej lub nowych opraw dopuszczonych do użycia na terenie Unii Europejskiej. Parametry poszczególnych elementów i urządzeń przewidzianych w związku z modernizacją zawarte są w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane w dokumentacji projektowej nazwy należy rozumieć jako określenie minimalnych parametrów technicznych i standardów jakościowych, a Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie niższych niż podane w dokumentacji projektowej. Na Wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia, iż proponowany sprzęt jest równoważny. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia i dokumentacji projektowej norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji warunków zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w zamówieniu etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonym i w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteria oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikające z powszechnie stosowanych do wyceny opracowań, np. KNR lub KNNR , wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. Zaproponowane rozwiązania równoważne nie mogą powodować konieczności przeprojektowania załączonej do SWZ dokumentacji. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 3 SWZ i dokumentacji projektowej.
Vorherige Bekanntmachung: 529284-2024
Interne Kennung: ZP.271.11.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45232210 Bauarbeiten für Freileitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozświetlamy Polskę
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Zakrzówek, która obejmuje: a) demontaż istniejących opraw oświetleniowych w ilości 648 sztuk, b) wymianę 634 szt. istniejących nieenergooszczędnych opraw drogowych sodowych na oprawy LED w tym 513 szt. na linii będącej własnością PGE i 121 szt. na linii będącej własnością Gminy wraz z wymianą wysięgnika, zacisków, przewodu, bezpiecznika wraz z osłoną, c) wymianę 14 szt. istniejących nieenergooszczędnych opraw parkowych sodowych na oprawy LED na linii będącej własnością Gminy, d) utylizację zdemontowanych materiałów, e) wykonanie badań i pomiarów dla całego zakresu zamówienia, f) wykonanie dokumentacji powykonawczej. Główne założenia oraz wymagania Inwestycji: a) poprawa efektywności energetycznej przez obniżenie energochłonności oświetlenia, poprzez redukcję mocy objętych opracowaniem opraw świetlnych o co najmniej 50%; b) instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i; c) oprawy oświetleniowe drogowe muszą pochodzić od jednego producenta, d) wymagany okres gwarancji dla zabudowanych opraw oświetleniowych wynosi co najmniej 60 miesięcy; e) obowiązek użycia przez Wykonawcę nowych opraw wyprodukowanych na terenie Unii Europejskiej lub nowych opraw dopuszczonych do użycia na terenie Unii Europejskiej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ. Parametry poszczególnych elementów i urządzeń przewidzianych w związku z modernizacją zawarte są w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane w dokumentacji projektowej nazwy należy rozumieć jako określenie minimalnych parametrów technicznych i standardów jakościowych, a Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie niższych niż podane w dokumentacji projektowej. Na Wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia, iż proponowany sprzęt jest równoważny. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia i dokumentacji projektowej norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji warunków zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w zamówieniu etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonym i w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteria oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikające z powszechnie stosowanych do wyceny opracowań, np. KNR lub KNNR , wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. Zaproponowane rozwiązania równoważne nie mogą powodować konieczności przeprojektowania załączonej do SWZ dokumentacji. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 3 SWZ i dokumentacji projektowej.
Interne Kennung: ZP.271.11.2024/1