See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników chemicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych do siedziby Zamawiającego tj. do siedziby Leśnego Banku Genów Kostrzyca mieszczącej się w Miłkowie, 58-535 Miłków 300. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na VII niżej opisanych części, zwanych dalej Pakietami. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres zamówienia przewidzianego w SWZ dla tego Pakietu.
Interne Kennung: SG.270.6.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zestawy soli dodawanych do pożywek mineralnych
Beschreibung: 1. Azotan wapnia 4-hydrat Azotan wapnia 4-hydrat • wzór sum: Ca(NO3)2·4H2O, • stopień czystości: CZDA • numer CAS: 13477-34-4 • postać: bezbarwny, krystaliczny proszek. • pojemność 1 opakowania 100 g Op. 1 2. Siarczan magnezu 7-hydrat Siarczan magnezu 7-hydrat • wzór sum: (MgSO4x7H2O) • stopień czystości: CZDA • numer CAS:10034-99-8 • postać: ciało stałe, biały, bez zapachu. • pojemność 1 opakowania 100 g Op. 1 3. Azotan amonu Azotan amonu • wzór sum: NH4NO3 • stopień czystości: CZDA • numer CAS:6484-52-2 • biały, krystaliczny proszek • pojemność 1 opakowania 50 g Op. 1 4. Azotan potasu Azotan potasu • wzór sum: KNO3 • stopień czystości: CZDA • numer CAS:7757-79-1 • zawartość min.99% • postać: biały, krystaliczny proszek • pojemność 1 opakowania 100 g Op. 1 5. Wodorofosforan di-amonu Wodorofosforan di-amonu • wzór sum: (NH4)2HPO4 • numer CAS: 7783-28-0 • stopień czystości: CZDA, • postać: biały, krystaliczny proszek, • pojemność 1 opakowania 250g Op. 1 6. Diwodorofosforan potasu Diwodorofosforan potasu • wzór sum: KH2PO4 • numer CAS: 7778-77-0 • postać: biały, krystaliczny proszek; • stopień czystości: CZDA; • pojemność 1 opakowania 250g Op. 1 7. Chlorek wapnia Chlorek wapnia • wzór sum.: CaCl2; • stopień czystości: CZDA • postać: biały, krystaliczny proszek • numer CAS: 10043-52-4 • pojemność 1 opakowania 100g Op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr I: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim, 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr I
Los: LOT-0002
Titel: Zestawy odczynników do regulowania pH pożywek mineralnych
Beschreibung: 1. Kwas chlorowodorowy 1 mol/l Kwas chlorowodorowy 1 mol/l • wzór sum.: HCL • numer CAS: 7647-01-0 • bezbarwna, klarowna ciecz • pojemność 1 opakowania 100 ml Op. 1 2. Sodu wodorotlenek 1 mol/l odważka analityczna Sodu wodorotlenek, 1 mol/l, odważka analityczna • wzór sum.: NaOH • odważka analityczna • numer CAS: 1310-73-2 • masa cząsteczkowa: 39,997 g/mol • pojemność: 1 ampułka Amp. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr II: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr II
Los: LOT-0003
Titel: Zestawy mieszanek mikro i makroelementów do sporządzania pożywek mineralnych do hodowli roślin in vitro
Beschreibung: 1. Podłoże do kultur tkankowych roślin typu Woody Plant Medium (WPM) w postaci mieszaniny soli bazowych Podłoże do kultur tkankowych roślin typu Woody Plant Medium (WPM) w postaci mieszaniny soli bazowych Odpowiadającego produktowi referencyjnemu: McCown’s Woody Plant Basal Salt Mixture (Sigma-Aldrich, nr kat. M6774 -10L) lub równoważnego. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: • skład chemiczny: zgodny z recepturą McCown & Lloyd (1981) dla WPM, • zawartość makro- i mikroelementów identyczna lub równoważna (dopuszczalne odchylenia technologiczne ±5%). • przeznaczenie: dedykowany do kultur in vitro roślin drzewiastych (woody plants) zapewniający porównywalną skuteczność wzrostu i regeneracji. • forma produktu: mieszanina soli bazowych (basal salt mixture), bez dodatku regulatorów wzrostu i witamin • jakość i czystość: jakość co najmniej „tissue culture grade”, spełnianie standardów jakościowych dla odczynników do hodowli komórkowych. • rozpuszczalność i przygotowanie: pełna rozpuszczalność w wodzie destylowanej/dejonizowanej, • możliwość przygotowania podłoża zgodnie ze standardową procedurą WPM. • opakowanie umożliwiające przygotowanie roztworu o objętości min. 10 L Op. 2 2. Koncentrat mikroelementów do przygotowania pożywki MS (Murashige and Skoog) stosowanego w kulturach in vitro roślin Koncentrat mikroelementów do przygotowania pożywki MS (Murashige and Skoog) stosowanego w kulturach in vitro roślin odpowiadającego produktowi referencyjnemu Murashige and Skoog Basal Salt Micronutrient Solution (Sigma Aldrich, nr katalogowy producenta M0529-1L) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: • zgodny z recepturą podłoża Murashige & Skoog (1962) w zakresie mikroelementów, • stężenia składników odpowiadające standardowej formule MS (dopuszczalne odchylenia technologiczne ±5%). • przeznaczenie: do kultur in vitro roślin (plant tissue culture), • forma produktu: gotowy roztwór mikroelementów (micronutrient solution), przeznaczony do przygotowania podłoża MS, zapewniający prawidłowy wzrost i rozwój kultur porównywalny z produktem referencyjnym. • jakość i czystość: jakość co najmniej „tissue culture grade”, spełnianie standardów jakościowych dla odczynników do hodowli komórkowych. • właściwości: pełna mieszalność z wodą i pozostałymi składnikami podłoża, stabilność chemiczna w warunkach przechowywania określonych przez producenta • postać: płyn; • stężenie 10x; • opakowanie 1 l. Op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr III: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr III
Los: LOT-0004
Titel: Zestaw substancji odżywczych do sporządzania pożywek mineralnych do hodowli roślin in vitro
Beschreibung: 1. Myo-inositol Myo-inositol • numer CAS: 87-89-8 • wzór sum: C6H12O6 • czystość: ≥98% • masa molowa: 180.16 g/mol • pojemność 1 opakowania 25 g Op. 1 2. Pirydoksyna Pirydoksyna • wzór sum: C8H11NO3xHCl • synonim: Vitamina B6 • numer CAS: 65-23-6 • czystość: ≥98% • masa molowa: 169.17 g/mol • pojemność 1 opakowania 5 g Op. 1 3. Kwas nikotynowy Kwas nikotynowy • numer CAS: 59-67-6, • wzór sumaryczny: C6H5NO2 • czystość: ≥98% • masa molowa; 123.11 g/mol • postać: bezbarwne kryształy. • pojemność 1 opakowania 5 g Op. 1 4. Tiaminy chlorek Tiaminy chlorek • wzór sum: C12H17ClN4OSxHCl • numer CAS 67-03-8 • czystość: ≥98% • synonim: witamina B1, aneuryna • Pojemność 1 opakowania 10 g Op. 1 5. Kwas L-askorbinowy Kwas L-askorbinowy • czystość: CZDA • numer CAS: 50-81-7 • wzór sum.: C6H8O6 • wygląd zewnętrzny: biały lub prawie biały krystaliczny proszek lub bezbarwne kryształy ciemniejące na świetle • zawartość: min. 99,0 max. 100,0 • pojemność 1 opakowania 25 g. Op. 1 6. L-Glutamina L-Glutamina • wzór sumaryczny: C5H10N2O3 • numer CAS: 56-85-9 • synonimy: (S)-2,5-Diamino-5-oxopentanoic acid; L-Glutamic acid 5-amide; 2-Aminoglutaramic acid • wygląd: biały do prawie białego, krystalicznego proszku • czystość 98,5 - 101,5 % • pojemność 1 opakowania 25 g Op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr IV: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr IV
Los: LOT-0005
Titel: Zestaw odczynników do odkażania i krioprotekcji eksplantatów
Beschreibung: 1. Glikol etylenowy Glikol etylenowy • numer CAS: 107-21-1 • wzór sum.: C2H6O2 • masa cząsteczkowa: M=62,07 g/mol • gęstość (20°C):1,113 - 1,115 g/cm3 • zawartość (GC): min 99,0 % • forma: oleista ciecz • kolor: bezbarwny • pojemność 1 opakowania 1 L Op. 1 2. Dimetylosulfotlenek Dimetylosulfotlenek • numer CAS:67-68-5 • synonym: DMSO, methyl sulfoxide • wzór sum.: (CH3)2SO • Masa molowa: 78.13 g/mol • czystość: ≥98% • Postać: ciecz • Pojemność 1 opakowania 100 ml Op. 2 3. Gliceryna bezwodna Gliceryna bezwodna • wzór sum: C3H8O3 • masa molowa: 92,09 g/mol • czystość: CZDA • numer CAS: 56-81-5 • wzór sum.:C3H8O3; (HOCH2)2CHOH • zawartość: min. 99,5 max. 100% • wygląd zewnętrzny: bezbarwna ciecz • pojemność 1 opakowania 500 ml Op. 2 4. Etylowy alkohol Etylowy alkohol CZYSTOŚĆ: CZDA • numer CAS: 64-17-5 • wzór sumaryczny: C2H5OH • zawartość: min 96 % obj. • forma: ciecz • kolor: bezbarwna • zapach: charakterystyczny • pH: obojętne • pojemność 1 opakowania 500 ml Op. 27 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr V: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr V
Los: LOT-0006
Titel: Roztwory buforowe do kalibracji
Beschreibung: 1. Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 4,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod - pH 4,00 • gotowy do bezpośredniego użycia • do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH • wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz • pH (20°C) 4; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) • pojemność - 100 ml op. 1 2. Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 7,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod -pH 7,00 • gotowy do bezpośredniego użycia • do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH • wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz • pH (20°C) 7; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) • pojemność - 100 ml op. 1 3. Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 9,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod -pH 9,00 • gotowy do bezpośredniego użycia • do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH • wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz • pH (20°C) 9; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) • pojemność - 100 ml op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VI: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VI
Los: LOT-0007
Titel: Regulator wzrostu roślin -roztwór
Beschreibung: 1. 6-Benzyloaminopuryna 6-Benzyloaminopuryna • numer CAS: 1214-39-7 • postać: proszek • czystość: ≥98% • wzór sum.: C12H11N5 • synonim: BA, BAP, N6-Benzyladenine • masa molowa: 225.25 g/mol • wielkość opakowania 1 g Op. 1 2. Kwas 3-indolilooctowy Kwas 3-indolilooctowy • numer CAS:87-51-4 • wzór sumaryczny: C10H9NO2 • masa cząsteczkowa: 175.18 g/mol • czystość: ≥98% • synonim(y): Heteroauxin, IAA • wielkość opakowania 5 g Op. 1 3. Kwas 1-naftylooctowy Kwas 1-naftylooctowy • numer CAS: 86-87-3 • wzór sumaryczny:C12H10O2 • masa cząsteczkowa:186.21 g/mol • czystość: ≥98% • synonim(y): α-Naphthaleneacetic acid, 1-Naphthylacetic acid, NAA • wielkość opakowania 25 g Op. 1 4. Kwas giberelinowy Kwas giberelinowy • numer CAS: 77-06-5 • wzór sum: (GA3) C19H22O6 • czystość: ≥98%. • Pojemność 1 opakowania 5 g Op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VII: 1) Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki w języku polskim. 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VII