See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leje af træpillekedel
Beschreibung: I/S Vestforbrænding ønsker at leje træpillekedel i 2-3 år. Kedlen skal anvendes til midlertidig produktion af fjernvarme til det kollektive fjernvarmenet i området syd for Frederikssund, indtil Ordregiver har etableret permanent forsyning via transmissionsledning og ny energicentral. Kontrakten inkluderer leje, transport, opsætning og efterfølgende returnering af en træpillekedel. Kedlen skal have en kapacitet på mellem 2,2 og 2,5 MW og være anvendelig til fjernvarmeproduktion.
Interne Kennung: 26-01014
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44621200 Heizkessel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42515000 Fernwärmekessel, 45331110 Installation von Kesseln
5. Los
Los: LOT-0000