See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i systemów informatycznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa sprzętów i systemów informatycznych do siedziby Zamawiającego tj.: WSS Nr 4 w Bytomiu, Al. Legionów 10, 41-902 Bytom. 2. Przedmiot realizowany jest w ramach Projektu KPOD.07.03-IP.10-0419/25 pn. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1A – Formularz asortymentowo – cenowy, Załącznik Nr 1B – Opis przedmiotu zamówienia (w zakresie Części/Pakietu nr 1-5). Informacje w zakresie zasad realizacji dostawy, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 179048-2026
Interne Kennung: DZP-7/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w związku z realizacją projektu pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu”, współfinansowanego ze środków Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji D1.1.2. Zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą w dniu 15 stycznia 2026 r., Zamawiający zobowiązany jest do zakończenia realizacji oraz pełnego rozliczenia projektu do dnia 31 maja 2026 r. Termin ten ma charakter sztywny i nie podlega wydłużeniu. Niedochowanie powyższego terminu skutkowałoby obowiązkiem zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami, co stanowiłoby istotną szkodę w finansach publicznych. Projekt uzyskał dofinansowanie dopiero w ramach naboru uzupełniającego (kwalifikacja z listy rezerwowej). Moment przyznania wsparcia był zdarzeniem niezależnym od Zamawiającego i niemożliwym do przewidzenia na wcześniejszym etapie. Do czasu zawarcia umowy o dofinansowanie Zamawiający nie posiadał zapewnionych środków finansowych, co wykluczało możliwość wcześniejszego wszczęcia postępowania bez ryzyka naruszenia zasad gospodarowania środkami publicznymi. Przedmiot zamówienia obejmuje złożone i wieloetapowe dostawy oraz wdrożenia rozwiązań informatycznych, integracje systemowe, migracje danych, testy, szkolenia oraz odbiory końcowe, realizowane w funkcjonującym podmiocie leczniczym, przy zachowaniu ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Zakres prac oraz rynkowe terminy dostaw infrastruktury IT powodują, że czas niezbędny do realizacji umowy jest istotny. Zastosowanie standardowych terminów składania ofert przewidzianych dla trybu przetargu nieograniczonego skutkowałoby dalszym skróceniem okresu realizacji zamówienia i stwarzałoby realne ryzyko niedochowania terminu 31 maja 2026 r., a w konsekwencji utraty dofinansowania. W ocenie Zamawiającego spełnione zostały łącznie wszystkie przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.: 1. wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia, 2. sytuacja ta nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, 3. nie była możliwa do przewidzenia na wcześniejszym etapie, 4. zachowanie standardowych terminów składania ofert nie jest możliwe bez zagrożenia realizacji projektu w terminie. Zamawiający nie zastosował trybu niekonkurencyjnego ani nie ograniczył kręgu wykonawców. Skrócenie dotyczy wyłącznie terminu składania ofert i nastąpiło z zachowaniem minimalnych terminów przewidzianych ustawą. Postępowanie prowadzone jest w sposób zapewniający zachowanie zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości. Zastosowanie skróconego terminu składania ofert stanowi środek proporcjonalny, niezbędny dla ochrony interesu publicznego oraz zapewnienia terminowej i efektywnej realizacji projektu finansowanego ze środków Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. Przedmiotowe zamówienie stanowi kluczowy element realizacji projektu pn. „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu”, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. Zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie Zamawiający zobowiązany jest do zakończenia i rozliczenia inwestycji najpóźniej do dnia 31 maja 2026 r. Termin ten ma charakter sztywny i niepodlegający wydłużeniu, a jego niedotrzymanie skutkowałoby powstaniem poważnych konsekwencji finansowych, w tym obowiązkiem zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami, co prowadziłoby do istotnych strat w finansach publicznych oraz niweczyłoby cele projektu o kluczowym znaczeniu dla systemu ochrony zdrowia. (...) KONTYNUACJA UZUASADNIENIA W INFORMACJI DODATKOWEJ
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Integracja i rozbudowa systemu informatycznych świadczeniodawcy - Zakup i integracja systemu elektronicznego podpisu dokumentów za pomocą urządzeń do zbierania podpisu wraz z wymaganymi licencjami i sprzętem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa sprzętów i systemów informatycznych do siedziby Zamawiającego tj.: WSS Nr 4 w Bytomiu, Al. Legionów 10, 41-902 Bytom. 2. Przedmiot realizowany jest w ramach Projektu KPOD.07.03-IP.10-0419/25 pn. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez rozwój usług cyfrowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1A – Formularz asortymentowo – cenowy, Załącznik Nr 1B – Opis przedmiotu zamówienia (w zakresie Części/Pakietu nr 1-5). Informacje w zakresie zasad realizacji dostawy, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DZP-7/2026 - Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 48311100 Dokumentenverwaltungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 30213200 Tablettcomputer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72263000 Software-Implementierung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Integracja i rozbudowa systemu informatycznych świadczeniodawcy - Zakup i rozbudowa systemu zarządzania informacją – zakup i wdrożenie
Interne Kennung: DZP-7/2026 - Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48311100 Dokumentenverwaltungssystem
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki - Rozbudowa systemu do digitalizacji dokumentacji medycznej wraz z integracją do systemu P1
Interne Kennung: DZP-7/2026 - Pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Integracja i rozbudowa systemu informatycznych świadczeniodawcy - Rozbudowa systemu zarządzania procesami sterylizacyjnymi i integracja z systemem szpitalnym wraz z wymaganymi licencjami i sprzętem
Interne Kennung: DZP-7/2026 - Pakiet nr 4
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48814000 Medizinische Informationssysteme, 72262000 Software-Entwicklung
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Działania zwiększające poziom bezpieczeństwa szpitala - Zakup usług szkolenia z zakresu podnoszenia świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa, audyt końcowy w obszarze cyberbezpieczeństwa - Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji
Interne Kennung: DZP-7/2026 - Pakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 80500000 Ausbildung, 72810000 Computerrevision, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme