311364-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Zamiatanie śmieci i usuwanie śniegu z terenów gminnych w latach 2025 – 2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zamiatanie śmieci i usuwanie śniegu z terenów gminnych w latach 2025 – 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zamiataniu śmieci i usuwaniu śniegu z terenów gminnych i będących we władaniu gminy w tym dróg powiatowych i gminnych oraz chodników, przystanków komunikacji miejskiej i parkingów znajdujących się przy nich, alejek parkowych, przejść labiryntowych przez tory, ciągów pieszych na cmentarzach, przejść podziemnych przy dworcu PKP wraz z wejściami do tunelu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach: a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) załącznik nr 1 do SWZ – OPZ załącznik nr 1a do OPZ b) Projektowane postanowienia umowne (PPU): załącznik nr 8 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90612000 Straßenkehrdienste, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje: 1) zmianę powierzchni dróg do utrzymania; 2) zmianę częstotliwości zamiatania dróg: a) zwiększenie do 2 razy na miesiąc wybranych dróg określonych dotąd jako „drogi o nawierzchni nieutwardzonej i częściowo utwardzonej”; b) zmniejszenie do 1 razu na dwa miesiące (wybranych lub wszystkich dróg); 3) zmianę częstotliwości zamiatania chodników i ścieżek rowerowych: a) zmniejszenie do 1 razu w okresie od 1 kwietnia do 30 października w terminie do końca kwietnia; b) odśnieżanie ścieżek rowerowych. Maksymalna wartość opcji, zarówno dla zwiększenia jak i zmniejszenia zakresu usług, stanowi 50% wartości zamówienia podstawowego, 2. Warunkiem uruchomiania prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamówienia opcjonalnego do końca poszczególnych okresów rozliczeniowych na takich samych zasadach jak zamówienie podstawowe. 4. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego (w całości lub w części) jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 5. Zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny zamówienia) przewidziany zostaje na okoliczność istnienia stosownych możliwości finansowych po stronie Zamawiającego w kontekście realizacji lub rezygnacji z realizacji tego zakresu prac oraz uznania potrzeby ich wykonania (tzn. w zależności od potrzeb Zamawiającego). Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi.