2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie obsługi technicznej budynku pawilonu południowego Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi obsługi technicznej (dalej: ”Zamówienie”) budynku pawilonu południowego Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie wraz z parkingiem podziemnym dwukondygnacyjnym i infrastrukturą zewnętrzną Pawilonu Południowego: obszar przykryty płytami kamiennymi, Plac Gwardii, Wjazd od Wisłostrady wraz z parkingiem autokarowym (dalej: ”Kompleks Budynków MWP”), opisane szczegółowo w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy; 2) w art. 109 ust. 1 pkt. 1 i 4 ustawy, tj. a. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15 ustawy, tj. wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; b. w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający stosuje również środek, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 poz. 835 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”. 4. Ponadto Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania, w przypadkach wskazanych w: 1) art. 5k rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem (UE) 2022/576, z dnia 9 kwietnia 2022 r., w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz 2) art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. 5. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z niniejszego postępowania: 1) wykonawców działających na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 2) Wykonawców: a) wymienionych w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanych na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; b) których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; c) których jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej. 6. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 5 k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, gdyż Zamawiający musi zapewnić obsługę techniczną wskazanego kompleksu budynków od dnia 01.02.2026 r. Powyższe nie jest możliwe bez zastosowania procedury przyspieszonej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70300000 Diverse Dienstleistungen von Immobilienbüros gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi obsługi technicznej (dalej: ”Zamówienie”) budynku pawilonu południowego Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie wraz z parkingiem podziemnym dwukondygnacyjnym i infrastrukturą zewnętrzną Pawilonu Południowego: obszar przykryty płytami kamiennymi, Plac Gwardii, Wjazd od Wisłostrady wraz z parkingiem autokarowym (dalej: ”Kompleks Budynków MWP”), opisane szczegółowo w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).
Interne Kennung: 29/2025/MM
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 1) Prawo opcji polegać będzie na: a) wydłużeniu terminu realizacji przedmiotu umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2027 roku. b) zleceniu prac dodatkowych związanych z przedmiotem umowy, jednak w wysokości nieprzekraczającej 13 384,35 zł brutto (słownie: trzynaście tysięcy trzysta osiemdziesiąt cztery złote i 35/100) w roku 2026 i 14 053,57 zł brutto (słownie: czternaście tysięcy pięćdziesiąt trzy złote i 57/100) w roku 2027. c) Zakupie i dostawie materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych (z marżą wykonawcy 5%), jednak w wysokości nieprzekraczającej 14 189,70 zł brutto (słownie: czternaście tysięcy sto osiemdziesiąt dziewięć złotych i 70/100) w roku 2026 i 14 899,19 zł brutto (słownie: czternaście tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt dziewięć złotych i 19/100) w roku 2027. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy: a) na czas przypadający po zakończeniu wykonywania zakresu podstawowego nie zostanie zawarta nowa umowa obejmująca swym zakresem określonego w ust. 1 przedmiotu zamówienia. (dotyczy pkt 1 lit a), b) Zamawiający stwierdzi wynikające z bieżących potrzeb okoliczności wymagające wykonania określonych prac związanych z przedmiotem umowy, a niebędących w zakresie objętym wynagrodzeniem podstawowym, w szczególności w przypadkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia (dotyczy pkt 1 lit b i pkt 1 lit c); 3) Prace dodatkowe będą zlecane przez Zamawiającego, na podstawie zidentyfikowania nowego zapotrzebowania na usługi Wykonawcy, które zostanie zwymiarowane przez Wykonawcę w formie zakresu prac dodatkowych wraz z ich kosztorysem oraz harmonogramem zespołu realizacyjnego, pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego (dotyczy pkt 1 lit b i lit c); 4) W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, zawierające potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będące załącznikiem do Umowy: a) W formie pisemnej, na 21 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji prawa opcji z pkt 1 lit a. Oświadczenie będzie zawierało określenie daty rozpoczęcia i zakończenia wykonywanych prac (przy czym miarą będą pełne miesiące), b) Poprzez wiadomość na adres email Wykonawcy wskazany w Umowie dla Doręczeń - w przypadku potrzeb doraźnych powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku zmian stałych 5 powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem (dotyczy pkt 1 lit b i lit c). Mimo wskazanych terminów Wykonawca będzie mógł przystąpić do realizowania prawa opcji również wcześniej - w zależności od możliwości Wykonawcy jak i charakteru usługi (tj. Przed upłynięciem 24 h lub 14 dni). 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 6) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe i: a) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit a za taką samą cenę ryczałtową za miesiąc wykonywanych prac z uwzględnieniem 5% waloryzacji wynagrodzenia. b) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit b – za wskazaną w Umowie stawkę roboczogodzin, określoną na podstawie Oferty sporządzonej na podstawie Formularza Ofertowego. c) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit c – zgodnie z zapisami Roz. 3 pkt 6-8. 7) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji; 8) Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.