See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i montaż wyposażenia dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja i doposażenie SOR oraz współpracujących pracowni diagnostycznych dla SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie polegająca na modernizacji pomieszczeń: pracowni TK, RTG, USG, Endoskopii wraz z wymianą wyeksploatowanego sprzętu”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wyposażenia w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja i doposażenie SOR oraz współpracujących pracowni diagnostycznych dla SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie, polegającego na modernizacji pomieszczeń pracowni TK, RTG, USG, Endoskopii wraz z wymianą wyeksploatowanego sprzętu w ramach konkursu nr FM-SMPL.01.MDSOR.2023 na wybór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych z podziałem na części.
Interne Kennung: 7/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320) [zwanej dalej także „Pzp”]. 2.Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu zastosuje tzw. procedurę odwróconą. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. W zakresie realizacji zamówienia /dostawa/ nie ma czynności, których wykonanie polegałoby na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy /tekst jednolity Dz. U. z 2023r., poz. 1465/ W związku z powyższym nie ma zastosowania art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących zamówienie. 4. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl w zakładce ,,Korespondencja” lub elektronicznie na adres e-mail: zamowienia3@szpitalopoczno.pl 5.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w: - Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. poz. 2452) - Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (DZ.U. 2020 poz. 2415), dalej: Rozporządzenie. 6. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl poprzez dodanie w zakładce ,,Oferty” dokumentów (załączników) określonych w niniejszej SWZ – podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumentach rejestrowych. 7. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się na stronie internetowej https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl w zakładce Baza wiedzy. 8. Zamówienie zostało podzielone na 5 części. 9. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie: Części I, IV i V: do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy Części II i III do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy (nie dłużej niż 30.11.2025r. ze względu na realizację dofinansowania) 10.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 11.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12.Zamawiający dla cz. I, IV i V nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę obowiązkowej wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. 13. Zamawiający dla cz. II i III wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę obowiązkowej wizji lokalnej o której mowa w art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. 14.Zamawiający dla cz. II i III nie wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 15.Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 16.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 17.Zamawiający nie wymaga obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 18.Zamawiający nie wymaga, aby o udzielenie zamówienia ubiegali się wyłącznie Wykonawcy, o których mowa w art. 94 Pzp. 19.Zamawiający nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych. 20.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311–315 ustawy Pzp 21.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 22. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy dla cz. II i III zgodnie z zapisami SWZ. 23. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pozostałe informacje które nie znalazły się w ogłoszeniu o zamówieniu znajdują się w SWZ. 24. SWZ wraz z pozostałymi dokumentami postępowania dostępne są na stronie prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Dostawa wyposażenia medycznego i nie medycznego na potrzeby wyposażenia SOR
Beschreibung: Dostawa wyposażenia medycznego i nie medycznego na potrzeby wyposażenia SOR zgodnie z Załącznikami.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem medycznym i nie medycznym oraz roboty budowlane
Beschreibung: Dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem medycznym i nie medycznym oraz roboty budowlane pomieszczeń pracowni RTG wraz z przyległymi pomieszczeniami – 1 piętro budynku głównego A szpitala. Dla pracowni RTG prace te w zależności od instalowanego urządzenia RTG i jego wymogów instalacyjnych, mogą być do realizacji ww. prace z pozwoleniem na budowę lub bez, stąd dla ww. obszaru pomieszczeń 1 piętra budynku głównego szpitala A, należy wykonać dokumentację projektową. Zakres planowanej inwestycji na budynku głównym szpitala A, 1 piętro, nie stanowi budowy nowego obiektu ani rozbudowy w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego tj.: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji, nie ulega zmianie.
Interne Kennung: Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte, 45000000 Bauarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Dostawa aparatu TK wraz z wyposażeniem medycznym i nie medycznym oraz roboty budowlane pomieszczeń pracowni TK, USG, Endoskopii wraz z przyległymi pomieszczeniami
Beschreibung: Dostawa aparatu TK wraz z wyposażeniem medycznym i nie medycznym oraz roboty budowlane pomieszczeń pracowni TK, USG, Endoskopii wraz z przyległymi pomieszczeniami – 1 piętro budynku głównego A szpitala. Dla pracowni TK prace te w zależności od instalowanego urządzenia tomografu komputerowego i jego wymogów instalacyjnych, mogą być do realizacji ww. prace z pozwoleniem na budowę lub bez, stąd dla obszaru pomieszczeń 1 piętra budynku głównego szpitala A, należy wykonać dokumentację projektową. Zakres planowanej inwestycji na budynku głównym szpitala A, 1 piętro, nie stanowi budowy nowego obiektu ani rozbudowy w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego tj.: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji, nie ulega zmianie. W zakresie prac projektowych i wykonawczych Części 3, wchodzą również prace modernizacyjne WC dla pacjentów pracowni TK i Endoskopii, pomieszczeń pracowni endoskopii, dwóch gabinetów lekarskich, prace dostosowawcze i modernizacyjne systemu ppoż, wykonania przegród ściennych korytarzowych ppoż w klasie REI 120, prace elewacyjne wraz z ewentualną wymianą okien zewnętrznych na ppoż (jeśli będą wymagane na granicy strefy ppoż drogi ewakuacji od strony korytarza windowego), hydrantu korytarzowego wewnętrznego ppoż i innych prac na korytarzu 1 piętra budynku głównego A szpitala.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Dostawa sprzętu endoskopowego medycznego i nie medycznego na potrzeby wyposażenia pracowni endoskopii
Beschreibung: Dostawa sprzętu endoskopowego medycznego i nie medycznego na potrzeby wyposażenia pracowni endoskopii zgodnie z Załącznikami.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V - Dostawa aparatu USG na potrzeby wyposażenia pracowni ultrasonografii zgodnie z Załącznikiem
Beschreibung: Dostawa aparatu USG na potrzeby wyposażenia pracowni ultrasonografii zgodnie z Załącznikami
Interne Kennung: Część V