2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odnawialne źródła energii w Gminie Kramsk – II edycja
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE KRAMSK - II Edycja”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostawie i montażu: a) 223 instalacji fotowoltaicznych; b) 89 magazynów energii; c) 6 instalacji fotowoltaicznych dla budynków użyteczności publicznej, stanowiących własność Gminy Kramsk d) 87 instalacji powietrznych pomp ciepła co + cwu e) 22 instalacji kolektorów słonecznych f) 16 instalacji kotłów na pellet Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, wykonawczej i powykonawczej, we wszystkich wymaganych branżach, w zakresie instalacji wskazanych w ust. 1 powyżej, oraz sporządzenie instrukcji obsługi dla Beneficjentów oraz przedstawicieli Zamawiającego, b) uzyskanie niezbędnych pozwoleń, zgłoszeń, uzgodnień, opinii, ekspertyz lub innych opracowań / decyzji wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, c) wypełnienie, uzupełnienie i złożenie do lokalnego operatora kompletu dokumentów umożliwiających podłączenie Użytkownika do sieci jako Prosumenta, co zostanie potwierdzone oświadczeniem operatora o prawidłowo złożonym wniosku danej lokalizacji do zakładu energetycznego, oraz jako sprzedawca energii w przypadku instalacji których wielkość przekroczy ustawową wielkość zgodnie z ustawą OZE, d) wykonanie prób oraz elektrycznych pomiarów instalacji sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, e) dostawa i montaż urządzeń, f) wykonanie systemu zarządzania energią, sterującego pracą systemu z podpięciem dostarczanych urządzeń, g) wykonanie niezależnego uziemienia instalacji, jeśli jest wymagane, h) wykonanie instalacji odgromowej, jeśli jest wymagane, i) uruchomienie układu i regulacje, j) szkolenie z obsługi wykonanej instalacji, k) konfiguracja aplikacji systemu nadzoru, l) wykonanie odpowiednich badań i pomiarów oraz sporządzenie protokołów, m) wykonanie niezbędnych otworów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń, n) zamurowanie otworów montażowych po wprowadzeniu urządzeń, o) wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, p) uszczelnienie przepustów, q) wykonanie prac mających na celu doprowadzenie obiektów do stanu pierwotnego r) uzyskanie wymaganych prawem wszelkich pozwoleń, zgłoszeń, uzyskanie nowych warunków przyłączenia, lub innych wymaganych aktualnymi warunkami prawnymi, s) Przekazanie kart gwarancyjnych dla urządzeń i wyposażenia, t) Przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi dla Beneficjentów oraz przedstawicieli Inwestora, u) Wykonywanie przez okres trwałości projektu (okres 5 – letni określony w PFU, licząc od wypłaty przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego na rzecz Gminy Kramsk płatności końcowej w ramach projektu FEWP.10.06-IZ.00-0029/24, szacowana data płatności końcowej – I kwartał 2027) wymaganych przepisami prawa i zaleceniami producentów przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych, v) Udział we wszelkich odbiorach – częściowych czy końcowych, w) przygotowanie wyliczeń efektu ekologicznego do wszystkich zamontowanych instalacji; Szczegółowy zakres wytycznych projektowych, wykonawczych oraz zakres wymogów technicznych został określony w załącznikach: a) Program Funkcjonalno - Użytkowy (dalej „PFU”) Tom I Instalacje Fotowoltaiczne i magazyny energii (zał. 11.1) b) PFU Tom II – powietrzne pompy ciepła co + cwu (zał. 11.2) c) PFU Tom III – kolektory i kotły na pellet (zał. 11.3)
Vorherige Bekanntmachung: 142097-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31422000 Batteriesätze, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001