See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Profylaksebekendtgørelse - Indgåelse af totalentreprisekontrakt ved anvendelse af den delegerede bygherremodel vedrørende Etape 3 på Kolding Stadion (Endetribuner)
Beschreibung: Kolding Stadion Tribune ApS (herefter benævnt "KST") og Kolding Kommune (herefter benævnt ”KK”) annoncerer ved nærværende bekendtgørelse, at man agter at tildele en betinget totalentreprisekontrakt (Herefter benævnt "Totalentreprisekontrakt") til Jorton A/S uden forudgående udbud som et led i en samlet aftalekompleks bestående af samarbejdsaftale og Totalentreprisekontrakt. Totalentreprisekontrakten omfatter projekteringen og udførelsen af nord- og sydtribune (endetribunerne) inkl. toiletfaciliteter og salgsboder, hjørnebygninger i nord- og syd, kælder med omklædning under sydtribunen samt faciliteter for groundsmen. Tribunerne giver plads til yderligere ca. 4200 siddende tilskuere på stadion. Hertil kommer loungefaciliteter og skybokse til yderligere ca. 300 gæster Yderligere etableres administrationslokaler til brug for KIF samt 2-3 selvstændige erhvervslejemål. Desuden etableres omklædningsfaciliteter til KIF moderklubbens medlemmer. I tilknytning nord- og sydtribune og hjørnebygninger etableres udenomsarealer, herunder parkeringspladser.Der henvises til Yderligere beskrivelse pkt. 2.1.4, og begrundelse for direkte tildeling, pkt. 6 for uddybende beskrivelse.
Interne Kennung: 37392-0032
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45212224 Bau von Stadien, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000