2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych oraz działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala
Beschreibung: 1. Przedmiotem przetargu jest wybór Wykonawcy, który wykona na rzecz Zamawiającego rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych oraz działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala w ramach realizacji projektu „Wdrożenie e- usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem”, w trzech obszarach objętych projektem: 1) Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1; 3) Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala. 4) Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych, w tym podłączenie do Platformy Usług Inteligentnych (PUI) w Centrum e-Zdrowia. 2. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie sprzętu oraz oprogramowania informatycznego o określonych w SWZ parametrach technicznych, jakościowych, eksploatacyjnych i funkcjonalnych, a nie zakup rozwiązań konkretnego producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla wykonawców). Z tych względów, oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z treścią SWZ i nie zostanie z tych powodów odrzucona. 3. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 4. Mając na uwadze powyższe Zamawiający wymaga, aby Wykonawca niniejsze zamówienie realizował zgodnie z zasadą DNHS na każdym etapie jego realizacji, w tym w szczególności przestrzegał zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. 5. Wykonawca, który wygra niniejsze postępowanie i dostarczy urządzenia, o których mowa wyżej jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w języku polskim dla minimum 2 pracowników zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi i eksploatacji dostarczonego urządzenia w siedzibie zmawiającego z chwilą dokonania montażu i uruchomienia. Ponadto w przypadku dostawy sprzętu zasilanego energią elektryczną wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w zakresie optymalizacji efektywności energetycznej dla minimum 2 pracowników zamawiającego, które obejmuje elementy dotyczące regulacji i dostrajania parametrów sprzętu związanych z wykorzystaniem energii (np. tryb czuwania) w celu zoptymalizowania zużycia energii. 6. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: ZP/18/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48422000 Softwarepaketreihen, 48620000 Betriebssysteme, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48811000 E-Mail-System, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych w centrum przetwarzania danych szpitala, obejmującą dostawę: a) klaster serwerów pod system wirtualizacyjny – 1 komplet, b) klaster serwerów pod system bazodanowy – 1 komplet, c) pakiet oprogramowania systemów operacyjnych pod serwery – 1 komplet, d) pakiet oprogramowania systemu wirtualizacji serwerów – 1 komplet, e) przełączniki sieciowe wraz z wkładkami i akcesoriami – modernizacja sieci komputerowej. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48422000 Softwarepaketreihen, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych w centrum przetwarzania danych szpitala, obejmującą dostawę: a) Klaster pamięci masowej pracująca w trybie replikacji – 1 komplet. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 2
Haupteinstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: W obszarze 4 – Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych, należy wykonać: 1) dostawa klastra przechowywania badań diagnostycznych – 1 komplet. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4
Beschreibung: W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, należy wykonać: 1) dostawa klastra zapory sieciowej - UTM w tym Sandbox – 1 komplet, 2) usługa wdrożenia i konfiguracji wieloskładnikowego uwierzytelniania dla kluczowych użytkowników – 1 komplet, 3) dostawa rozwiązania klasy EDR w celu ochrony stacji roboczych oraz serwerów – 1 komplet. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 4
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5
Beschreibung: W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych w centrum przetwarzania danych szpitala, obejmującą dostawę: a) oprogramowanie monitorowania infrastruktury informatycznej i użytkowników oraz zarządzania dostępami w zakresie zarządzania dostępami użytkowników. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 13 do niniejszej SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6
Beschreibung: W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) rozbudowę środowiska serwerowego wysokiej dostępności wraz z środowiskiem odzyskiwania danych w centrum przetwarzania danych szpitala, obejmującą dostawę: a) oprogramowanie monitorowania infrastruktury informatycznej i użytkowników oraz zarządzania dostępami w zakresie monitorowania infrastruktury informatycznej i użytkowników. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7
Beschreibung: W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, należy wykonać: 1) rozbudowę systemu kopii zapasowych infrastruktury serwerowej, obejmującą stworzenie bezpieczniejszego systemu przechowywania kopii zapasowych odpornego w szczególności na zagrożenia typu ransomware – 1 komplet • Oprogramowanie do wykonywania backupu danych • Serwer celem replikacji systemu kopii zapasowej Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 15 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8
Beschreibung: W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, należy wykonać: 1) rozbudowę systemu kopii zapasowych infrastruktury serwerowej, obejmującą stworzenie bezpieczniejszego systemu przechowywania kopii zapasowych odpornego w szczególności na zagrożenia typu ransomware – 1 komplet. • Magazyn do deduplikacji kopii zapasowej – 1 sztuka. Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 16 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9
Beschreibung: W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, należy wykonać: 1) dostawę systemu zarządzania podatnościami – 1 komplet Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 17 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10
Beschreibung: W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, należy wykonać: 1) dostawę bezpiecznego systemu poczty e-mail z 2FA wraz z systemem antyspam – 1 komplet. • System poczty email • System antyspam Zakres przedmiotowy niniejszej części zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 18 do SWZ. 2. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 3. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet - nr 10
Haupteinstufung (cpv): 48811000 E-Mail-System
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung