311973-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Fahrzeuge für Abfall und Abwasser – Kontrakt vedr. levering af renovationsbiler og serviceaftale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKontrakt vedr. levering af renovationsbiler og serviceaftale
BeschreibungHillerød Affaldshåndtering A/S udbyder hermed kontrakter om levering af renovationsbiler inkl. udstyr og service i et offentligt udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 116 af 3/2/2025). Flere af forsyningens nuværende renovationsbiler til afhentning af husholdningsaffald er nedslidte og trænger til udskiftning. Derfor ønsker ordregiver at indgå en kontrakt (bilag 1) om indkøb af 3 stk. nøglefærdige renovationsbiler. Udbuddet omfatter således: •Levering af 2 stk. 3-akslet renovationsbiler med dobbeltkammerkomprimatorkasse inkl. 2 års garanti •Levering af 1 stk. 2-akslet renovationsbil med dobbeltkammerkomprimatorkasse inkl. 2 års garanti •Serviceaftale(r) samt levering/montering af reservedele i en periode på 5 år med mulighed for forlængelse i 2x1 år, dvs. i alt op til 7 år. Hver af renovationsbilerne skal leveres som en samlet og funktionsduelig helhed hos Hillerød Affaldshåndtering A/S, Solrødgårds Allé 2, 3400 Hillerød.
Interne Kennung712328
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge, 34144511 Müllfahrzeuge, 50114100 Reparatur von Lastwagen, 50114200 Wartung von Lastwagen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenServiceaftalerne varer 5 år med mulighed for forlængelse i 2 gange 1 år. Serviceaftalerne træder i kraft når bilerne leveres.