See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Polymer til renseanlæg
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af polymer til DIN Forsyning spildevand A/S' renseanlæg i Esbjerg og Varde Kommuner. Udbuddet gennemføres som begrænset udbud, jf. Udbudsloven, lov nr. 10 af 06/01/2023, hvilket betyder, at prækvalificerede leverandører kan give tilbud. Ordregiver forventer at prækvalificere 5 ansøgere, såfremt ordregiver modtager 5 konditionsmæssige ansøgninger. I tilfælde af at flere ansøgere opfylder mindstekravene, vil udvælgelsen blive foretaget ud fra udvælgelseskriteriet i afsnit 2.2. I tilfælde af at færre end 5 konditionsmæssige ansøgere, vil disse ansøgere pr. definition blive prækvalificeret, og der foretages således ikke en udvælgelse.
Interne Kennung: S2025-00535
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24324400 Verbindungen mit Stickstofffunktionen, 24540000 Vinylpolymere in Primärformen, 24542000 Acrylpolymere in Primärformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rens. Vest
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af polymer til DIN Forsyning spildevand A/S' renseanlæg i Esbjerg og Varde Kommuner. Udbuddet gennemføres som begrænset udbud, jf. Udbudsloven, lov nr. 10 af 06/01/2023, hvilket betyder, at prækvalificerede leverandører kan give tilbud. Ordregiver forventer at prækvalificere 5 ansøgere, såfremt ordregiver modtager 5 konditionsmæssige ansøgninger. I tilfælde af at flere ansøgere opfylder mindstekravene, vil udvælgelsen blive foretaget ud fra udvælgelseskriteriet i afsnit 2.2
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Rens. Øst (1)
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Rens. Varde (1)
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Rens. Ribe (1)
Interne Kennung: 4-3