312461-2026 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen – Wykonanie napraw 5 poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych serii/typu EN75 wraz z pracami dodatkowymi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie napraw 5 poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych serii/typu EN75 wraz z pracami dodatkowymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw 5 poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych serii/typu EN75 wraz z pracami dodatkowymi wynikającymi z Prawa Opcji. Zakres podstawowy zamówienia obejmuje: podczas naprawy P5 należy: - wykonać czynności i spełnić wymagania wskazane w DSU; - przygotować dokumentację po Naprawie P5 zgodnie z wymaganiami DSU i Umowy; - wykonać inne czynności wskazane w Umowie. Zakres opcjonalny tj. szczegółowy opis prac dodatkowych w ramach Prawa Opcji obejmuje prace dodatkowe tj.: - montaż strefy dla kierownika pociągu w okolicach obu kabin maszynisty - wymiana rejestratorów parametrów jazdy - montaż pętli indukcyjnej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim.
Interne Kennung: FFZS.27.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w dokumentacji postępowania SWZ, która zamieszczona zostanie na platformie zakupowej Koleje Śląskie sp. z o.o. pod adresem https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl/open-auctions.html Dokumentacja Systemu Utrzymania (DSU), Dokumentacja Techniczno-Ruchowa (DTR), Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru elektrycznego zespołu trakcyjnego (w zakresie dotyczącym realizacji Przedmiotu Zamówienia), Instrukcje K-1 i K-3 oraz Procedura P/04 zostaną udostępnione zainteresowanym Wykonawcom do wglądu (bez możliwości wykonania kopii) w siedzibie Zamawiającego pod adresem: Koleje Śląskie sp. z o. o., ul. Raciborska 58, 40-074 Katowice, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. W celu uzyskania dostępu do dokumentacji należy kontaktować się z Panem Tomaszem Hajdukiem, e-mail: tomasz.hajduk@kolejeslaskie.pl, tel.: 727 030 082. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Sekcji X pkt 10.1 SWZ; 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i dokumenty o których mowa w Sekcji X pkt 10.15. ppkt 1, 2 i 3 SWZ (jeżeli dotyczy) - ; 3) oświadczenie Wykonawcy i (jeżeli dotyczy) podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. z dnia 10 kwietnia 2025 r.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.) – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ (Wykonawca) lub załącznikiem nr 8a do SWZ (podmiot udostępniający zasoby); 4) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; tj.: - Pełnomocnictwo (o ile nie wynika bezpośrednio ze złożonego Formularza ofertowego lub z właściwego rejestru) do podpisywania oferty dla osoby reprezentującej Wykonawcę określające zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy; 6) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1233, dalej „ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”) – jeśli dotyczy, 7) przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w Sekcji X¹ SWZ. 8) oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielnie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy złożone na Formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ jeżeli dotyczy. 9) oświadczenie, że naprawy P5 będą wykonywane w zakładzie/warsztacie objętym zakresem certyfikacji ECM oraz w zgodzie z dokumentacją utrzymaniową złożone na Formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ jeżeli dotyczy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw 5 poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych serii/typu EN75 wraz z pracami dodatkowymi wynikającymi z Prawa Opcji. Zakres podstawowy zamówienia obejmuje: podczas naprawy P5 należy: - wykonać czynności i spełnić wymagania wskazane w DSU; - przygotować dokumentację po Naprawie P5 zgodnie z wymaganiami DSU i Umowy; - wykonać inne czynności wskazane w Umowie. Zakres opcjonalny tj. szczegółowy opis prac dodatkowych w ramach Prawa Opcji obejmuje prace dodatkowe tj.: - montaż strefy dla kierownika pociągu w okolicach obu kabin maszynisty - wymiana rejestratorów parametrów jazdy - montaż pętli indukcyjnej Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). Zamówienie nie jest podzielone na części.