2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pielęgnacja młodych nasadzeń na terenie miasta Opola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi pielęgnacji i ochrony młodych nasadzeń drzew i krzewów. Zadanie obejmuje wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych w celu ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Przedmiot zamówienia obejmuje wyłącznie drzewa o obwodzie pnia nie przekraczającym 50 cm, mierzonym na wysokości 5 cm od poziomu gruntu. W przypadku drzew wielopniowych do zakresu zamówienia kwalifikują się wyłącznie drzewa, w których wszystkie pnie nie przekraczają obwodu 50 cm. Zakres prac: 1) zabiegi pielęgnacyjne: a) formowanie koron (cięcia pielęgnacyjne, sanitarne i formujące), b) usuwanie odrostów pniowych i korzeniowych, c) usuwanie samosiewów, 2) stabilizację drzew: a) ustawianie, poprawianie lub usuwanie pali, b) montaż, regulacja i wymiana wiązań stabilizujących, c) poprawa statyki drzew 3) pielęgnację gleby i mis: a) odchwaszczanie, spulchnianie gleby b) formowanie mis wokół drzew (średnica misy przy drzewach na terenie nie zabrukowanym powinna wynosić nie mniej niż 80 cm, na terenie zabrukowanym całą wielkość mis), c) uzupełnianie ubytków ziemią urodzajną, d) ściółkowanie korą lub zrębkami drzewnymi, 4) ochronę drzew: a) montaż i demontaż osłon pni (maty słomiane/trzcinowe, siatki metalowe), b) zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i zwierzyną, 5) nawadnianie i nawożenie: a) podlewanie drzew, b) montaż, ustawianie, przestawianie i napełnianie worków do podlewania (min. 75 l), c) stosowanie nawozów oraz środków ochrony roślin (preferowane metody biologiczne), 6) przesadzanie oraz usuwanie krzewów i młodych drzew, 7) utrzymania porządku: a) zbieranie, załadunek i wywóz odpadów zielonych wraz z ich zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami, 8) dostawy worków do podlewania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia dokumentacja stanowiąca część III SWZ oraz zapisy wzoru umowy.
Interne Kennung: NP.260.25.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0000